Етър

СЕЗОН 2019/20, efbet Лига, 9-ти кръг

Лудогорец удари Етър

14 Септември 2019

Лудогорец постигна нова победа в първенството на efbet Лига. Шампионите удариха с 2:0 Етър и остават на върха в класирането. Головете забиха Клаудиу Кешерю в 47-ата минута, след като отблизо довкара избита от вратаря Христо Иванов топка, и Джоди Лукоки в 86-ата.

През първото полувреме шаммионите доминираха тотално, но не успяха да отбележат гол. Попадение на Жоржиньо бе отменено заради засада. Удар на Марселиньо пък срещна гредата.

Втората част започна с гол за Лудогорец. При изпълнение на корнер Форстър стреля с глава, Христо Иванов спаси, но топката попадна в Кешерю, който отблизо не сбърка. Последваха нови пропуски пред вратата на Етър, за да се стигне до 86-ата минута. Тогава Шверчок изведе Лукоки сам срещу стража на гостите и последният хладнокръвно реализира за 2:0.