Клуб 13 Май 2023

Лудогорец U15 натупа ЦСКА-София и 3 кръга преди края е на точка от титлата

В шампионски стил Лудогорец U15 натупа с 2:0 ЦСКА-София. След успеха момчетата на Росен Маринов са на точка от титлата, защото имат 9 точки преднина...

В шампионски стил Лудогорец U15 натупа с 2:0 ЦСКА-София. След успеха момчетата на Росен Маринов са на точка от титлата, защото имат 9 точки преднина пред втория във временното класиране Левски (София), а до края на първенството остават три кръга. Срещата с ЦСКА-София бе от програмата XXVII кръг и се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Димитър Мрънков можеше да открие резултата още в 3-та минута след корнер, но от упор не намери очертанията на вратата. В 21-та минута Максим Минков изведе чудесно Елисей Съров, но стража на гостите спаси. Първото полувреме завърши без голове.

След почивката Елисей Съров се реваншира за пропуска и опъна мрежата в 48-та минута. Асистенцията бе на Илиян Гатински. В 65-та минута своя реванш взе и Димитър Мрънков, който с бомбен шут от около 20 метра прати топката неспасяемо в горния ъгъл.

Няма как да не съм доволен от успеха, който ни отведе само на точка от шампионската титла. Всички момчета се представиха на ниво и ги поздравявам за старанието и дисциплината. Спечелихме мач със заряд и доказахме, че сме все по-уверени срещу силните съперници, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на двубоя.

U15: Лудогорец - ЦСКА 2:0