Академия 24 Октомври 2021

Лудогорец U16 победи с 5:0 Фратрия (Бенковски)

Лудогорец U16 победи с убедитеното 5:0 връсниците си от Фратрия (Бенковски). Мачът от VII кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Варна...

Лудогорец U16 победи с убедителното 5:0 връсниците си от Фратрия (Бенковски). Мачът от VII кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Варна се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Емилиян Петров откриха в 27-та минута. Николай Жеков вкара с глава след центриране на Мартин Йорданов от ъглов удар. Почивката дойде при този резултат.

"Орлите" поведоха с 2:0 в 55-та минута. Голът отбеляза Мартин Йорданов, а последния пас даде Мирон Асенов. Десет минути по-късно Мартин Йорданов се разписа отново за класиката, а асистенцията бе на Александър Ангелов. В 69-та минута двамата си размениха ролите. Мартин Йорданов подаде добре, а Александър Ангелов реализира за 4:0. Отново Ангелов бе точен в 73-та минута за крайното 5:0. Асистира му Пламен Джелетски.

Въпреки изразителния резултат не сме доволни от представянето на отбора. Ритъмът и динамиката ни не бяха на нужното ниво. Не разигравахме топката с необходимата скорост, а и допуснахме доста непредизвикани грешки. Ще работим върху тези компоненти на играта, коментира старши треньорът Емилиян Петров след края на срещата.

U16: Лудогорец - Фратрия 5:0