Академия 19 Септември 2021

Лудогорец U16 надделя над Олимпик с 3:2

Лудогорец U16 победи с 3:2 връстниците си от Олимпик (Варна). Мачът от II кръг на първенството в зона Варна за юноши младша възраст се игра на един...

Лудогорец U16 победи с 3:2 връстниците си от Олимпик (Варна). Мачът от II кръг на първенството в зона Варна за юноши младша възраст се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

В първите 10 минути от срещата "орлите" удариха две греди, след удари на Кристиян Господинов и Мирон Асенов. В 17-та минута, след грешка в защитата на разградчани, гостите поведоха с 0:1. Седем минути по-късно Мирон Асенов изравни. Той засече центриране на Калоян Доковски. Първото полувреме завърши при този резултат.

В 47-та минута Кристиян Господинов центрира от фланга, а Ерен Юмер с глава отбеляза за 2:1. В ответната атака гостите успяха да изравнят след корнер. В 58-та минута Николай Метанов вкара за 3:2, като засече с глава центриране от крилото на Ивайло Петров. Минута преди края на редовното време разградчани удариха трета греда. Шутът бе на Никола Ботев.

Не сме доволни от представянето в този мач и отборно, и индивидуално. Това бе една от най-неубедителните ни игри през последните три години. Не е извинение, че шест момчета отсъстваха, защото бяха повикани в националния отбор. Напротив, това е шанс за останалите да се докажат, коментира старши треньорът Емилиян Петров след края на срещата.

Лудогорец U16 - Олимпик (Варна) 3:2