Репортаж 9 Април 2021

Лудогорец II победи с 3:1 Хебър в Пазарджик

Лудогорец II изнесе поредния си силен мач през сезона и спечели с 3:1 гостуването си на Хебър в Пазарджик за мача от XXVI кръг на първенството във...

Лудогорец II изнесе поредния си силен мач през сезона и спечели с 3:1 гостуването си на Хебър в Пазарджик за мача от XXVI кръг на първенството във Втора лига.

Момчетата на Тодор Живондов откриха в 27-та минута. Цветослав Петров намери добре Бранимир Костадинов, а той прехвърли вратаря Петър Дебърлиев. В 35-та минута главният съдия Радослав Гидженов свири дузпа за Хебър. Минута по-късно Тодор Чаворски отбеляза от бялата точка за 1:1. В 41-та минута разградчани също получиха правото да изпълнят наказателен удар. Цветослав Петров стреля точно за 2:1. Първото полувреме завърши при този резултат.

Домакините започнаха мобилизирано през второто, а "орлите" търсеха шансовете си на контраатака. Скоростна акция на Владслав Найденов по левия фланг в 54-та минута завърши с удар в далечния ъгъл и гол за 3:1. След попадението добри възможности за четвърти гол се откриха пред Бранимир Костадинов, Георги Чукалов и Петър Георгиев, но те пропуснаха.

Играхме изключително дисциплинирано. Бяхме добре подредени, а контраатаките ни - перфектни. Можехме да отбележим повече голове, но и така успехът е ценен за нас, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ХЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ II  1:3

0:1 Бранимир Костадинов (27)

1:1 Тодор Чаворски (36 - дузпа)

1:2 Цветослав Петров (41 - дузпа)

1:3 Владислав Найденов (54)

Хебър:  Петър Дебърлиев (капитан), Томислав Папазов, Николай Дичев, Георги Търтов, Тодор Гочев (85 - Цветелин Тонев),   Красимир Илиев (68 - Йордан Тодоров), Николай Янков (57 - Ивайло Лазаров), Евгени Игнатов, Станислав Маневски, Мартин Вълчинов (46 - Октай Хамдиев), Тодор  Чаворски

Лудогорец II: Владимир Русанов, Илкер Будинов (46 - Кристиян Райчев), Владислав Найденов (70 - Петър Георгиев), Методий Стефанов, Тихомир Димитров, Александър Ганчев, Димитър Илиев, Велислав Минков, Цветослав  Петров (капитан) (81 - Мартин Русков), Хюсеин Кельовлуев (46 - Георги Чукалов), Бранимир  Костадинов (88 - Георги Вълчев)