Репортаж 7 Април 2021

Лудогорец си тръгна с 1:1 от Българска армия

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 1:1 в първия мач от полуфиналите за Купата на България. Така всичко ще се реши след седмица на реванша в Разград....

Дамбраускас излезе с част от резервите си, като в титулярния състав не попаднаха Кирил Десподов, Антон Недялков, Светослав Дяков и Клаудиу Кешерю. С капитанската лента пък отбора изведе Вандерсон.

Мачът започна с грешка на Мено Кох от „червените“, чийто пас бе пресечен от Текпетей, който нахлу в назаталеното поле на домакините и създаде напрежение. ЦСКА-София веднага отговори с удар отдясно на Синклер, който обаче бе право в ръцете на вратаря Кахлина.

В 10-ата минута Кайседо се пребори с Вердон и Са за една топка и падна пред наказателното поле, но съдията Волен Чинков не видя нарушение. Веднага след това нападателят на гостите Пиерос Сотириу получи разтежение и даде знак да бъде сменен. След като бяха на терена около 3 минути с човек по-малко като негов засетник се появи Елвис Ману.

В тези минути ЦСКА-София играеше по-предпазливо изчаквайки в своята половина, като обаче пресираше ожесточено „орлите“ при изнасянето на топката. Това доведе до известна несигурност при Вердон и Са. Лудогорец пък атакуваше с постепенни действия, но определено липсваше острота. В ите направиха бърза контраатака, която обаче завърши със слаб удар с левия крак на Каули Оливейра.

В 41-вата минута Брадли Мазику центрира добре, Кайседо надскочи Вердон и Сисиньо и заби топката в земята, като тя отскочи, но попадна в ръцете на Кахлина. Малко след това активният Енрике опита удар отляво, а в последната минута на първата част Тиаго стреля направо от пряк свободен удар, но Кахлина боксира с една ръка.

Втората част започна без промени. В 50-ата минута Мазику вдигна топката отляво,  Кайседо отново бе най-силен във въздуха, но топката пак заспа в прегръдката на Кахлина. В 53-ата при контра на „орлите“ Каули изведе Ману, който бе съборен от Турицов, но Чинков прецени, че няма дузпа. А такава имаше. Веднага след това Енрике проби отляво и стреля в близкия ъгъл, като Кахлина изби с една ръка. След час игра Лудогорец остана с човек по-малко на терена, след като Текпетей получи втори жълт картон за спиране отзад на Синклер. При нарушението пък британецът като че ли си извади дясното рамо и се наложи да бъде сменен. ЦСКА-София определено натисна, а Любо Пенев смени накуп и двете крила, като идеята бе на терена да се появят свежите Георги Йомов и Жюл Кейта. В 77-ата минута ЦСКА-София заслужено откри резултата. Йомов подхвана атака отдясно и върна на Жеферсон, който с едно докосване веднага даде на непокрития Тиаго. Португалецът пое топката и с левия крак с мощен удар я прати под напречната греда. В 81-вата минута ЦСКА-София пропусна шанс за втори гол. Кейта бе изведен сам при контра и се измъкна от Икоко, но ударът му бе много слаб и не затрудни Кахлина. В 83-ата минута „орлите“ изравниха с човек по-малко. Кирил Десподов центрира много добре от фаул и Каули на задна греда изскочи зад гърба на изпусналия го Жеферсон, като вкара със страхотен удар.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Тиаго Родригез (77‘)
1:1 Каули Оливейра (83‘)

ЦСКА-СОФИЯГуставо Бусато, Брадли Мазику, Юрген Матей, Мено Кох, Иван Турицов, Жеферсон Телес, Амос Юга, Енрике Рафаел (66 – Георги Йомов), Тиаго Родригез, Джером Синклер (66 – Жул Кейта), Жорди Кайседо

ЛУДОГОРЕЦКристиан Кахлина, Сисиньо, Оливие Вердон, Жосуе Са, Джордан Икоко, Алекс Сантана, Абел Анисе, Бернард Текпетей, Вандерсон (66 – Кирил Десподов), Каули Оливейра, Пиерос Сотириу (14 – Елвис Ману (87 – Клаудиу Кешерю))

Жълти картони Иван Турицов, Жеферсон Телес  (ЦСКА-София); Сисиньо, Бернард Текпетей (Лудогорец)

Червени картони: Бернард Текпетей (Лудогорец)

ЦСКА-София - Лудогорец 1:1