Академия 9 Април 2021

Лудогорец U17 удари Ботев в Пловдив

Лудогорец U17 пречупи с 2:0 в Пловдив силно представящия се до момента състав на Ботев в мач от XX кръг на първенството в Елитната юношеска група до...

Лудогорец U17 пречупи с 2:0 в Пловдив силно представящия се до момента състав на Ботев в мач от XX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години.

Двата отбора изнесоха напрегнат и динамичен мач. Първото полувреме завърши при нулево реми.

"Орлите" откриха в 65-та минута чрез Радослав Захариев. Главният съдия вдигна втори жълт, респективно червен картон, на голмайстор, заради бурно изразената радост от попадението. В 80-та минута и състезател на "канарчетата" също бе отстранен от игра. Три минути по-късно Тончо Георгиев оформи крайното 2:0, след точно изпълнена дузпа. В 85-та минута разградчани останаха с 9 човека на терена, след като Ибрям Хабил получи втори жълт картон за нарушение.

Много сме доволни това, което момчетата показаха днес. Играхме със самочувствие, срещу силен съперник, за който това е първа загуба от началото на първенството, коментира след края на срещата старши треньорът Христо Господинов.