Академия 25 Февруари 2018

Лудогорец U17 подчини ЦСКА-София след гол от корнер

Лудогорец U17 победи връстниците си от ЦСКА-София с 1:0, с попадение, отбелязано директно от ъглов удар. Мачът от XVI кръг на първенството в Елитната...

Лудогорец U17 победи връстниците си от ЦСКА-София с 1:0, с попадение, отбелязано директно от ъглов удар. Мачът от XVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Петър Пенчев надиграха своите опоненти и в нито един момент от срещата не оставиха съмнение, че повече заслужават победата.

В началото на първото полувреме нямаше много ситуации за попадение. В 27-ата минута обаче Кирил Янакиев завъртя коварно топката от корнер, никой не игра с нея, тя изненада вратаря на "червените" и влетя в мрежата за 1:0. До почивката "орлите" пропуснаха една чиста ситуация за гол, при която техен играч, останал очи в очи със стража на гостите, не успя да порази целта.

Втората част започна с по-активни действие на разградчани и в 55-ата минута, след добра комбинация, Владислав Найденов вкара топката във вратата. Попадението обаче не бе зачетено, защото реферите прецениха, че е имало засада. До последния съдийски сигнал възпитаниците на Петър Пенчев пропуснаха още два пъти да отбележат, като техни футболисти излизаха сами срещу вратаря.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U17 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Димитър Жеков, Мартин Русков, Петър Караангелов, Велислав Минков, Георги Бабалиев, Кирил Янакиев, Владислав Найденов (Петър Георгиев, Антониян Харалампиев, Джефер Джефер, Преслав Петков).