Репортаж 27 Февруари 2018

Лудогорец пожали Ботев 3:1 в Коматево

Лудогорец спечели с 3:1 гостуването на Ботев и по този начин дръпна на върха с 3 точки пред ЦСКА-София. Както е известно, по програма мачът трябваше...

Лудогорец спечели с 3:1 гостуването на Ботев и по този начин дръпна на върха с 3 точки пред ЦСКА-София. Както е известно, по програма мачът трябваше да се играе в понеделник. Заради обилния снеговалеж обаче срещата бе отложена с 24 часа.

Наставникът на разградчани Димитър Димитров хвърли дебютанта Цветомир Панов, дошъл преди дни именно от Ботев, като титуляр. Херо не спести усилията на никой от основните играчи като Марселиньо, Моци и Дяков.

„Орлите“ почнаха много мощно и в първите 20 минути размазаха домакините. Още в 5-ата минута Клаудиу Кешерю изведе Лудогорец напред. Дяков подаде отлично на Анисе отдясно, той центрира към румънеца, който избяга от опеката на Радослав Терзиев и с глава прати топката между краката на Иван Чворович. Това бе гол номер 50 на Кешерю в родния елит. След само няколко секунди Сисиньо центрира към включилия се в атака Моци, той пробва удар, топката се озова в Кешерю, но ударът му бе блокиран от Пламен Димов. По-късно се откри още едно положение пред „орлите“, но Кешерю отново не можа да нанесе завършващ изстрел. В 17-ата минута Анисе получи великолепен извеждащ пас от Марселиньо, но от чиста позиция на уцели вратата. Четири минути по-късно Кешерю вкара втори гол, който обаче бе отменен заради несъществуваща засада. Чак след 20-ата минута Ботев погледна към вратата на Ренан, но Диого Кампос и Пламен Димов не бяха точни след центрирания.

В 29-ата минута логичното се случи и Лудогорец стигна до второ попадение. Мисиджан проби отляво, направи двойно с Кешерю и с прекрасен фалцов изстрел прати кълбото в мрежата на Чворович.

В 32-ата минута Ботев намали. Серкан Юсеин изпрати бомба към вратата на Ренан, той изби, топката стигна до Филип Филипов, който центрира. Диого Кампос изпревари Игор Пластун и с глава отбеляза първото си попадение в елита. В 36-ата минута украинецът можеше да се реваншира, като бе най-съобразителен при разбъркване след центриране от корнер, но ударът му с левия крак не намери целта. В последните минути на първата част отново стана много интересно. Първо Панов можеше да вкара на бившия си тим, но Чворович спаси. След това пък Сисиньо центрира отдясно, вратарят на Ботев направи грешка, като подари топката на Анисе и той без да се замисли я прати в мрежата – 3:1 за Лудогорец.

В 54-ата минута Пламен Димов фаулира Марселиньо и получи жълт картон, който го извади от дербито на Пловдив в неделя. Иначе след това Вандерсон удари гредата, а при добавката Анисе не уцели вратата от непосредствена близост. „Жълто-черните“ отвърнаха чрез изстрел на Стивън Петков, който обаче мина над напречната греда. В 68-ата минута Дяков изведе отлично Вандерсон отдясно, той подаде към Мисиджан, а след това топката се озова в Кешерю, чийто удар бе блокиран. В 74-ата минута дебют за Лудогорец в Първа лига записа полският таран Якуб Шверчок, който замени Кешерю. Секунди след това „орлите“ можеха да стигнат до четвърти гол. Марселиньо изведе страхотно Мисиджан, който вместо да подаде на свой съотборник, би в тялото на Чворович.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Кешерю (5')
0:2 Мисиджан (29')
1:2 Кампос (31')
1:3 Анисе (45+1')

Ботев (Пловдив): Чворович, Филипов, Димов, Терзиев, Минев (57 - Марин), Юсеин, Балтанов, Неделев, Афоно (45 - Петков), Кампос, Ндонгала (46 - Бризола)

Лудогорец: Ренан, Панов, Пластун, Моци, Анисе, Вандерсон (80 - Лукоки), Дяков, Мисиджан, Сисиньо, Кешерю (74 - Шверчок), Марселиньо

Ботев (Пловдив) - Лудогорец 1:3