Репортаж 5 Март 2016

Лудогорец обърна Пирин с два гола на Кафу

Лудогорец постигна пета поредна победа в първенството на „А“ група. Шампионите обърнаха от 0:1 до 3:1 Пирин в Благоевград. След успеха „орлите“ вече...

Лудогорец постигна пета поредна победа в първенството на „А“ група. Шампионите обърнаха от 0:1 до 3:1 Пирин в Благоевград. След успеха „орлите“ вече водят с 12 точки на Левски, който по-рано в събота направи 1:1 при визитата си на Локомотив в Пловдив.

Мачът започна много лошо за Лудогорец. Още в 3-ата минута Козмин Моци си отбеляза автогол след центриране на Младенов отдясно. В следващите минути домакините играха с много хъс и създадоха не малко главоболия на защитата на шампионите. На няколко пъти се създадоха мелета в наказателното поле пред Владислав Стоянов. Тони Тасев пък стреля в аут от удобен пряк свободен удар. В 25-ата минута Марселиньо можеше да изравни, но ударът му бе спасен от вратаря Костов. Шест минути преди края на първото полувреме Янко Сандански пропусна да удвои, след като отблизо не уцели вратата. В последните секунди на първата част Лудогорец стигна до изравнителния гол. Лукас Саша отне една топка и подаде по земя към Кафу в пеналта на Пирин, като бразилецът не сбърка – 1:1.

След почивката на терена имаше само един отбор – Лудогорец. Момчетата на Георги Дерменджиев тотално надиграха съперника. Голът за 1:2 падна в 62-ата минута, когато Кешеру простреля Костов след пас на Марселиньо. Седем минути по-късно Кафу завърши с второ попадение страхотна атака на Лудогорец, в която асистенция записа Жуниор Кишада.

В 85-ата минута благоевградчани останаха с човек по-малко, след като Румен Сандев получи директен червен картон за изключително груб фаул срещу Кишада.