Академия 14 Октомври 2023

Лудогорец U16 II отнесе с 10:2 Дунав (Сливо поле)

Лудогорец U16 II отнесе с 10:2 Дунав (Сливо поле) в мач от първенството на зона Русе за юноши младша възраст. Момчетата на Пламен Петров гостуваха за...

Лудогорец U16 II отнесе с 10:2 Дунав (Сливо поле) в мач от първенството на зона Русе за юноши младша възраст. Момчетата на Пламен Петров гостуваха за двубоя. Отличи се Георги Богомилов, който заби 5 гола.

Домакините откриха резултата в 7-та минута. В 11-та минута Георги Богомилов изравни. В 31-та минута Габриел Русев вкара за 2:1, а в 34-та Георги Богомилов направи 3:1.При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта две попадения на Георги Богомилов в 41-та и 44-та минута доведоха аванса на разградчани до 5:1. Дунав намали на 5:2 от дузпа в 50-та минута. В 54-та минута Станимир Николов се разписа за 6:2, а в 59-та Георги Богомилов бе точен за 7:2. Крайното 10:2 бе оформено след голове на Арда Мустафа, Даниел Петков и Станимир Николов, съответно в 66-та, 72-та и 74-та минута.

При този резултат няма какво толкова да се каже. Разликата в класите бе сериозна, а превъзходството си на терена - категорично, коментира старши треньорът Пламен Петров след края на двубоя.