Академия 14 Октомври 2023

Лудогорец U17 пречупи с 2:0 Славия

Лудогорец U17 пречупи с 2:0 Славия в мач от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на един от терените в...

Лудогорец U17 пречупи с 2:0 Славия в мач от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Мачът започна добре за талантите на Шампионите. Те откриха резултата още в 2-та минута, след като Филип Гигов засече добре с глава центриране на Крис Иванов и прати топката в мрежата. В 25-та минута Георги Пенев оформи крайното 2:0, отново с глава. Асистенцията бе на Светослав Тодоров. До почивката добра възможност се откри пред Янко Ажуани, но ударът му премина край вратата.

През второто полувреме вратарят на гостите спаси опасен удар на Филип Гигов, а Александър Валяков от изгодна ситуация стреля на сантиметри от целта.

Доволен съм от началото на мача. Бързо открихме, а малко след това и удвоихме преднината си. През първото полувреме контролирахме събитията на терена. През второто обаче имаше известно отпускане и отстъпихме инициативата на съперника, което не бива да допускаме в следващите срещи, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Мартин Цирков.