Академия 8 Октомври 2023

Лудогорец U16 II се разправи 4:0 с Филип Тотю (Две могили)

Лудогорец U16 II се разправи 4:0 с Филип Тотю (Две могили) в мач от II кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Русе. Срещата се игра на...

Лудогорец U16 II се разправи 4:0 с Филип Тотю (Две могили) в мач от II кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Русе. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Резултатът бе открит от Станимир Николов в 37-та минута. Попадението падна след самостоятелна акция и шут от границата на наказателното поле. Първото полувреме завърши при 1:0.

След подновяването на играта Даниел Петков вкара от дузпа за 2:0 в 50-та минута. Наказателният удар бе свирен за нарушение срещу Никълъс Димитров в пеналта. В 68-та минута Габриел Русев засече от упор центриране на Никълъс Димитров и се разписа за 3:0. В 82-та минута Даниел Петков оформи крайното 4:0 с техничен прехвърлящ удар.

Съперникът заложи на твърда и на моменти дори груба игра, но въпреки това бяхме пълни господари на терена. Владеехме топката и контролирахме мача, като не допуснахме нито една опасност пред нашата врата. Имахме ситуации за още поне 3 гола, но и така резултатът е достатъчно категоричен, коментира след края на срещата старши треньорът Пламен Петров.

U16: Лудогорец II - Филип Тотю Две могили 4:0