Академия 1 Октомври 2023

Лудогорец U15 пречупи с 1:0 Черно море във Варна

Лудогорец U15 пречупи с 1:0 връстниците си от Черно море във Варна. Мачът бе от програмата на IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15...

Лудогорец U15 пречупи с 1:0 връстниците си от Черно море във Варна. Мачът бе от програмата на  IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

"Орлите" отбелязаха в 12-та минута. Николай Попов пресира бранител, отне топката и намери добре Ястиян Георгиев, който от зоната около точката за дузпата стреля неспасяемо в горния ъгъл. До почивката Еди Дончев бе близо до попадение, но с глава, от добра позиция, прати топката край гредата.

След почивката най-чистата ситуация за гол се откри пред Петър Клявков, но и неговият шут не намери целта. Положението изработи Николай Попов, който проби по фланга и пусна добре по тревата и успоредно на вратата.

Доста от играчите днес бяха под нивото си. Въпреки това не допуснахме нито една сериозна опасност пред нашата врата. Трябва да работим много върху това да затваряме мачовете с второ попадение, защото в дерби един гол често е подвеждаща преднина, коментира старши треньорът Милен Маринов.