Академия 1 Октомври 2023

Лудогорец U16 натупа с 4:0 Пирин

Лудогорец U16 натупа с 4:0 връстниците си от Пирин в Благоевград. Мачът бе от програмата на IX кръг в първенството на Елитната юношеска група до 16...

Лудогорец U16 натупа с 4:0 връстниците си от Пирин в Благоевград. Мачът бе от програмата на IX кръг в първенството на Елитната юношеска група до 16 години.

"Орлите" откриха в 12-та минута с попадение на Илиян Гатински. Асистенцията бе на Николай Николов. До почивката добри възможности се откриха пред Максим Минков, Илиян Гатински и Калоян Божков, но те не успяха да реализират. Почивката дойде при този резултат.

След подновяването на играта Димитър Мрънков удвои красиво с глава в 52-та минута след центриране на Йоан Анастасов. В 57-та минута Кристиян Гиздев направи преднината класическа, след като при изпълнение на фал Калоян Божков му чукна топката за удар. Малко по-късно шут на Максим Минков срещна гредата. Крайното 4:0 оформи Димитър Ганев, а последния пас даде Калоян Божков.

Поздравления за момчетата. Вложиха се максимално в мача и не оставиха никакъв шанс на съперника даже да помисли, че може да вземе нещо от срещата, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на двубоя.