Академия 13 Август 2023

Лудогорец U17 загуби с 1:3 от ЦСКА 1948

Лудогорец U17 загуби с 1:3 от ЦСКА 1948 в мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Димчо Ненов гостуваха...

Лудогорец U17 загуби с 1:3 от ЦСКА 1948 в мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Димчо Ненов гостуваха за двубоя.

Домакините откриха в 23-та минута след изпълнение на ъглов удар. В 42-та минута "орлите" изравниха. Голът падна след корнер. Елисей Съров центрира от флагчето, а централният защитник Александър Валяков се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата. До почивката добри възможности се откриха пред Филип Гигов, Елисей Съров и Кристиян Манушев, но те ги пропуснаха. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта съперникът отбеляза в 46-та и 48-та минута за крайното 1:3. В средата на полувремето разгрдчани имаха шанс да се върнат в мача. Елисей Съров остана сам срещу вратаря на домакините, но ударът му бе спасен. Добавката на Денис Хасанов също не намери целта.

Допуснахме груби индивидуални грешки в ключови моменти. Когато срещата е дерби, точно това е факторът, който накланя везните към съперника, коментира старши треньорът Димчо Ненов след края на срещата.