Академия 12 Август 2023

Лудогорец U16 надви с 4:1 Берое

Лудогорец U16 надви с 4:1 Берое в мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Двубоят се игра на един от терените в...

Лудогорец U16 надви с 4:1 Берое в мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Разградчани откриха още в 3-та минута. Точен с глава след центриране на Димитър Мрънков бе Максим Минков. Гостите успяха да изравнят в 7-та минута. В 21-та минута "орлите" отново поведоха. Точен от дузпа за 2:1 бе Николай Николов. Наказателният удар бе отсъден заради фал срещу Димитър Мрънков. Самият Мрънков вказа за 3:1 в 43-та минута, след като надбяга отбраната на Берое. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто отново Мрънков бе точен в 56-та минута за крайното 4:1.

Играхме много добре и съм доволен от представянето на отбора. Доминирахме през цялото игрово време и създадохме много от така наречените стопроцентови ситуации. За съжаление направихме доста пропуски и трябва да работим за по-добра ефективност в завършващата фаза, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на мача.

U16: Лудогорец - Берое 4:1