Академия 5 Август 2023

С човек по-малко Лудогорец U16 сломи с 1:0 Локомотив (Пловдив)

Въпреки че остана с човек по-малко на терена в 25-та минута на срещата, Лудогорец U16 сломи с 1:0 Локомотив (Пловдив). Мачът от програмата на I кръг...

Въпреки че остана с човек по-малко на терена в 25-та минута на срещата, Лудогорец U16 сломи с 1:0 Локомотив (Пловдив). Мачът от програмата на I кръг в Елитната юношеска група до 16 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Единственото попадение в срещата отбеляза Илиян Гатински още в 1-та минута на двубоя. След гола добри ситуации се откриха пред Максим Минков и Димитър Мрънков, но те не успяха да се разпишат. В опит да изравни силити на терена в следващите минути съперникът заложи на груба и опасна игра. След брутално нарушение централният защитник на "орлите" Мартин Николов напусна принудително терена в 8-та минута. Извършилият фала играч не получи даже жълт картон. Малко по-късно Йоан Анастасов стреля опасно край вратата. В 25-та минута главният съдия остави разградчани с десет души на терена. Втори жълт, респективно червен картон, получи Иван Атанасов. Макар и в намален състав момчетата на Росен Маринов продължиха да доминират на терена и в края на полувремето добри възможности пропуснаха Максим Минков и Йоан Анастасов.

След почивката "орлите" се прибраха и заложиха на бързи контраатаки. При тях на три пъти вратарят на пловдивчани с мъка отрази удари на Илиян Гатински, Максим Минков и Йоан Анастасов.

Доволен съм, че спечелихме, но за нас това бе пирова победа. Не приемам грубостите на терена, особено в юношески мач. Принудителното излизане на Мартин Николов и изгонването на Иван Атанасов естествено разстроиха ритъма ни на игра. Въпреки това момчетата излязоха мъжки от ситуацията и спокойно можехме да победим с далеч по-категоричен резултат, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на срещата.

U16: Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 1:0