Академия 5 Август 2023

Лудогорец U17 започна с класика в първенството

Лудогорец U17 започна с класическа победа с 3:0 над Етър (Велико Търново) участието си в първенството на Елитната юношеска група до 17 години....

Лудогорец U17 започна с класическа победа с 3:0 над Етър (Велико Търново) участието си в първенството на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Първото полувреме завърши без попадения. Добри ситуации за гол се откриха пред Наско Янев, Калоян Божков и Филип Гигов, но те ги пропуснаха.

През второто "орлите" заиграха по-добре и откриха в 50-та минута чрез Калоян Божков. Асистенцията беше на Алксандър Валеков. В 66-т минута Станислав Витанов удвои с глава след ъглов удар, изълнен от Елисей Съров. В 89-та минута Елисей Съров вкара за крайното 3:0, след като получи добър извеждащ пас зад гърба на отбраната от Филип Гигов.

През първото полувреме се подведохме по играта на противника и не успяхме да отбележим. През второто изглеждахме далеч по-добре и закономерно стигнахме до успеха. С оглед на това, че е първият ни официален мач, съм доволен от представянето ни. Истинските ни възможности обаче са много по-големи, коментира старши треньорът Димчо Ненов след края на срещата.

U17: Лудогорец - Етър (Велико Търново)