Академия 1 Септември 2022

Лудогорец U15 пречупи Черно море с 1:0

Лудогорец U15 пречупи Черно море с 1:0 в мач от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се игра във Варна....

Единственото попадение отбеляза Боян Иванов от дузпа в 44-та минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле на бранител на "моряците. "Орлите" имаха още няколко добри ситуации за гол. В началото на първото полувреме Илиян Гатински излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. След попадението пък на два пъти гредите спасиха домакините след шутове на Калоян Божков.

Бяхме по-добрият отбор на терена в по-голямата част от мача, като определено през второто полувреме играхме по-силно. Можеше победата да е и по-изразителна, но важното е, че взехме трите точки срещу един сериозен съперник, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Росен Маринов.