Академия 1 Септември 2022

Лудогорец U17 удари с 2:1 Черно море за пета поредна победа

Лудогорец U15 удари с 2:1 Черно море във Варна с 2:1 в мач от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Това бе пета поредна...

Лудогорец U17 удари с 2:1 Черно море във Варна с 2:1 в мач от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Това бе пета поредна победа за момчетата на Емилиян Петров, които оглавиха временното класиране с пълен актив от 15 точки и голова разлика 13:2.

"Моряците" откриха в 7-та минута на двубоя. В 44-та минута Александър Маринов изравни. Последния пас даде Константин Димитров. При този резултат завърши първото полувреме. През второто "орлите" имаха пълно превъзходство и това доведе до още две чисти ситуации пред вратата на варненци. Никола Ботев стреля опасно от зоната около точката на дузпата, но не успя да отбележи. Малко по-късно Наско Янев бе изведен очи в очи с вратаря, но ударът му бе париран. В 90-та минута Наско Янев се реваншира за пропуска и се разписа за победното 2:1. Асистенцията бе на Кристиян Николов.

През първото полувреме не играхме на ниво. Имахме пропуски и в двете фази на играта. Второто полувреме бе силно за нас и заслужено стигнахме до този ценен успех, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.