Репортаж 14 Април 2023

Лудогорец обърна Арда

Лудогорец изигра много силен мач и постигна пълен обрат над Арда. Домакините поведоха в резултата през първото полувреме. Разписа се Радослав Цонев...

Лудогорец изигра много силен мач и постигна пълен обрат от 0:1 до 2:1 над Арда на Разпети петък. Домакините поведоха в резултата през първото полувреме с единствения си удар към вратата на Серджио Падт. Разписа се Радослав Цонев от пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Педро Нареси пред наказателното поле. Шампионите изравниха в 77-ата минута, когато Игор Тиаго довкара топката във вратата след удар на Спас Делев, който игра много силно и на два пъти бе близо до гола във вратата на бившия си отбор. Пълният обрат стана факт в последната минута на двубоя, когато отново Игор Тиаго се озова в отлична позиция в наказателното поле на домакините и със силен шут с десния крак прати топката в мрежата зад Васил Симеонов.

Лудогорец беше по-добър през целия двубой, но пропусна куп положения. Освен Делев шанс да отбелегат имаха още Кирил Десподов и Якуб Пьотровски.

През първото полувреме контузия получи Дени Групер, заради което беше заменен принудително от Пипа. Тепърва ще стане ясно състоянието на национала на Израел и кога ще може да се завърне на терена.

С успеха Лудогорец скъси преднината на ЦСКА (София) на една точка. "Червените" имат мач по-малко, който е понеделник срещу Левски.

Арда (Кърджали) - Лудогорец 1:2