Репортаж 9 Април 2023

Лудогорец II загуби с 1:2 от Созопол

Лудогорец II загуби с 1:2 от Созопол в мач от XXV кръг на първенството във Втора лига. Талантите на Шампионите гостуваха за двубоя. Срещата започна...

Срещата започна отлично за разградчани, които откриха резултата в 7-та минута чрез Владислав Найденов. За попадението асистира Йоан Йорданов. В края на първото полувреме Созопол получи правото да изпълни дузпа, но Дамян Христов реагира отлично и спаси. Двата отбора се  оттеглиха за почивка при този резултат.

След подновяването на играта домакините изравниха в 67-та минута чрез Галин Димов. В 78-та минута Созопол стигна до пълен обрат с попадение на Милен Гамаков. Малко след попадението Петър Георгиев отбеляза за 2:2, но голът дискусионно бе отменен заради нарушение в атака.

Единственото негативно в този мач е резултатът. Това бе най-силното ни представяне през последните пет кръга. Имахме поне пет отлични атаки, които не успяхме да реализираме, защото ни липсваше завършващия пас, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.

СОЗОПОЛ - ЛУДОГОРЕЦ II  2:1

0:1 Владислав Найденов (7)

1:1 Галин Димов (67)

2:1 Милен Гамаков (78)

Созопол: Петър Рахнев, Георги Господинов, Петър Генчев, Диян Димитров, Димитър Жеков, Милен Гамаков, Антонио Ласков, Галин Димов, Йоан Нзи, Емануил Манев, Джоб Охпаначи

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Йоан Йорданов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Цветослав Петров, Хюкеин Кельовлуев