Репортаж 8 Април 2023

Шоу на Десподов и Игор Тиаго, Лудогорец гази 8:1

Лудогорец постигна рекордна победа в първенството на efbet Лига. Шампионите разгромиха с 8:1 гостуващия Ботев Враца. Това бе успехът, в който...

Лудогорец постигна рекордна победа в първенството на efbet Лига. Шампионите разгромиха с 8:1 гостуващия Ботев Враца. Това бе успехът, в който "орлите" вкарват най-много голове в противниковата врата. Предният най-изразителен успех бе със 7:0 над Берое преди седем години.

Изключителен мач за домакините изиграха Игор Тиаго и Кирил Десподов, като първият се отчете с три гола, докато Десподов вкара други два гола и подаде за още три. Кайо Видал вкара също в Разград, а в края на мача Чавдар Ивайлов вкара един гол за гостите от дузпа. Последваха обаче нови две попадения във врачанската врата, като Клод Гонсалвеш и Матиас Тисера се разписаха за крайното 8:1. Това бе четвърта поредна победа за Лудогорец под ръководството на Ивайло Петев. При специалиста "орлите" имат три успеха в първенството и един за Купата на България.

Така Лудогорец остава на второто място в efbet Лига, но вече е с 59 точки, една зад лидера ЦСКА (60). „Червените“ обаче са с мач по-малко и в неделя гостуват на Славия.

Разградчани започнаха вихрено срещата с два големи пропуска. Бърнард Текпетей пусна леко по земя вляво Дени Групер към аутлинията, който центрира топката в сетния миг и видя отлично Игор Тиаго. Бразилецът понечи да засече, но се размина с топката от няколко метра. При последвалото нападение отново Групер комбинира с Тиаго, но този път отбраната на врачани успя да парира опитите на нападателя на шампиона. В осмата минута Спас Делев центрира топката след свободен удар в наказателното поле на Ботев Враца към Франко Русо, който засече във вратата на Падт, но испанецът беше в засада и попадението беше отменено. Натискът на Лудогорец не спря и Игор Тиаго елегантно финтира бранител на врачани и остана сам срещу Костов, след което нанесе удар по земя, но стражът на гостите с крак отрази. Топката отиде у Десподов, чийто удар обаче беше блокиран, след което беше вдигната засада на Тиаго.

В 26-ата минута опит на Десподов от фал, но право в стената на съперника на Лудогорец. При отбиването на топката Георги Кабаков и Мартин Маргаритов повикаха Никола Попов да преразгледа ситуацията за евентуална ръка при отскока на Том, след което беше показана бялата точка в полза на разградчани. Зад топката застана Десподов, който със силен удар откри резултата за домакина - 1:0. Шест след това Кирил Десподов центрира от ъглов удар при купа от играчи на двата отбора, а Игор Тиаго се придвижи много добре назад, освобождавайки си място и с глава от няколко метра порази за втори път вратата на врачани за 2:0. Пет преди края Десподов нахлу в наказателното поле на врачани отляво и подаде към Игор Тиаго, който стреля с глава, но слабо, за да затрудни Красимир Костов, който улови.

В 43-ата Игор Тиаго се пребори за топката в наказателното поле на врачани, след което даде към Якуб Пьотровски. Полякът стреля от малък ъгъл, топката рикошира в бранител на Ботев, но Краси Костов за пореден път показа великолепен рефлекс. След ъгловия удар Десподов достави от корнер след пропуска на Пьотровски, а Тиаго с глава за втори път в мача се извиси и се разписа - 3:0.

Втората част започна както първата за домакина. Десподов центрира на далечната греда към резервата Кайо Видал. Той отигра с глава, а Краси Костов с гърди отрази, но прати топката право на пътя на Игор Тиаго, който отблизо оформи своя хеттрик. В 49-ата дойде първата добра възможност за врачани, след като Мартин Кавдански беше намерен от ъглов удар и отправи изстрел с глава отблизо, но неточно - аут. В 54-ата минута Тиаго овладя с гръб топката близо до вратата на Ботев Враца и опита акробатичен удар, но прекалено слаб, след което падна заради съприкосновение с Кавдански, но Никола Попов остави играта да продължи свободно.

Капитанът на Лудогорец се завърна след травма по отличен начин и реализира втори гол. Тиаго видя вляво Десподов, който се надигра един на един с Чавдар Ивайлов и постави топката на десния си крак, след което последва остър удар към вратата на Костов и тя влетя след съдействието на левия страничен стълб - 5:0 за "орлите". "Орлите" далеч не спряха до петия гол и вкараха шести. Аслак Фон Витри даде скоростен пас към Якуб Пьотровски, който елегантно продължи в наказателното поле за Кайо Видал. Той овладя на гърди и пусна диагонално край плонжа на Костов и след час игра направи резултата 6:0.

В 65-ата Десподов проби мощно отдясно и пусна успореден пас към Кайо Видал. Той стреля, а пред него на шпагат се хвърли Мартин Кавдански. След удара Видал имаше сериозни претенции за протегната ръка на Кавдански, а ситуацията беше гледана на ВАР. Играта беше оставена да продължи от корнер, а Пьотровски игра с глава и нацели гредата на врачани.

Десет преди края Франко Русо спря много колебливо топката в наказателното поле, а Марко Мажуга я взе, след което испанецът препъна футболиста на Враца и го препъна. Това даде повод на Никола Попов да посочи бялата точка за гостите. Зад топката застана ​Чавдар Ивайлов, който с левия крак прати топката във вратата на Серджио Падт. В 86-ата удар на Кайо Видал беше изчистен от голлинията на врачани от бранител на гостите.

Минута преди края пък Десподов оформи хеттрика си от асистенции, след като подаде към резервата Клод Гонславеш, който отблизо реализира седми гол за Лудогорец в срещата. Дълбоко в добавеното време остана място и за Матиас Тисера да се разпише, като аржентинецът оформи крайното 8:1 в североизточна България.

Лудогорец - Ботев (Враца) 8:1