Репортаж 4 Април 2023

Лудогорец обърна Спартак (Варна) за Купата на България

Лудогорец се класира на полуфинал за Купата на България, след като обърна Спартак (Варна) с 2:1 в Разград. Успехът обаче беше белязан от контузията...

Лудогорец се класира на полуфинал за Купата на България, след като обърна Спартак (Варна) с 2:1 в Разград. Успехът обаче беше белязан от контузията на Тодор Неделев, чието състояние обаче не е тежко. Както е известно, извън терените за месец е капитанът на „орлите“ - Антон Недялков.

За отбелязване е фактът, че след около месец лечение на контузия титуляр за „орлите“ бяха Бърнард Текпетей и Аслак фон Витри. Новината в стартовия състав обаче беше друга. Става дума за дебюта на Кайо Видал с екипа на разградчани.

Иначе още в 10-ата минута Якуб Пьотровски пробва своя мерник, но ударът му бе блокиран от бранител на Спартак Варна. Първата по-опасна възможност за гостите дойде в 14-ата минута, когато Родни Антуи отклони за Лерой Микелс, който шутира от чиста позиция, но Симон слуга отрази. В ответното нападение Игор Тиаго бе намерен с дълго подаване в наказателното поле на Спартак. Бразилецът овладя и шутира, но Иван Дичевски отрази.

След центриране от страна на Якуб Пьотровски на втора греда в 23-ата минута, Игор Тиаго овладя и шутира. Дичевски обаче бе затворил ъгъла и отрази с крак.

„Соколите“ шокираха „орлите“ в 25-ата минута. Тогава Родни Антуи нахлу по лявото крило, Густаво Нонато, в опита си да избие, изведе Александър Белоусов сам срещу Симон Слуга и за молдовеца не беше никакъв проблем да реализира.

Веднага след това Лудогорец се хвърли в атаки. Бърнард Текпетей от дясното крило сви топката за Тодор Неделев, който остана сам около точката за изпълнение на дузпа и стреля, но покрай вратата в 28-ата минута. След това Неделев отново пропусна да отбележи първия си гол със зеления екип.

В 38-ата минута Лудогорец стигна до изравняване. Якуб Пьотровски отне от Ивей и с външен фалц намери в наказателното поле Кайо Видал. Последното ново попълнение на „орлите“ пое с левия крак, обърна се и вкара красиво с десния – 1:1.

В 52-ата минута Ромееш Ивей сбърка, топката се озова в Кайо Видал, който обаче пропусна да отбележи второто си попадение в мача. Малко след това Ивайло Петев получи лоша новина. Тодор Неделев получи контузия. Той излезе на собствен ход. В 63-ата минута Спас Делев качи топката на главата на Текпетей. Той би, но Иван Дичевски изби.

Лудогорец стигна до пълния обрат в 76-ата минута. Дени Групер проби отляво, защитник на Спартак Вн изби, но право на крака на Мануел Шоу. Анголецът овладя спокойно и с красив удар от ждроп не остави никакви шансове на Иван Дичевски – 2:1.

Лудогорец - Спартак (Варна) 2:1