Репортаж 17 Април 2023

Лудогорец II направи 2:2 с Янтра (Габрово)

Лудогорец II направи 2:2 с Янтра (Габрово) в мач от XXVI кръг на първенството във Втора лига. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на...

Лудогорец  II направи 2:2 с Янтра (Габрово) в мач от XXVI кръг на първенството във Втора лига. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на орли".

Срещата не започна добре за разградчани, които получиха гол от дузпа в 6-та минута. Точен бе капитанът на гостите Петър Казаков. Главният съдия Денислав Сталев посочи бялата точка заради игра с ръка в наказателното поле на Георги Терзиев. В 23-та минута Янтра бе близо до втори гол, но със страхотна намеса Дамян Христов извади в корнер опасен шут на Тони Иванов. Малко по-късно отново стражът бе на мястото си и улови удар с глава от упор на Даниел Гаджев. "Орлите" изравниха в 31-та минута, след като Доминик Янков се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле. В 42-та минута Цветослав Петров изненада от фал Християн Василев, но стражът успя да извади в ъглов удар. В добавеното време и Владислав Найденов обстрелва вратата на съперника, но топката попадна в ръцете на Василев. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Тони Иванов бе изгонен от игра в 51-та минута за втори жълт, респективно червен картон. В 65-та минута Владислав Найденов потърси далечния горен ъгъл на вратата от границата на наказателното поле, но малко не му достигна да отбележи. Пет минути по-късно Димитър Илиев нахлу отляво и центрира за Хюсеин Кельовлуев, който засече топката акробатично от въздуха и я прати в мрежата за 2:1. В 86-та минута главният съдия Денислав Сталев отсъди втора дузпа, след като прецени, че Ивайло Михайлов е блокиран непозволено в наказателното поле. В 88-та Петър Казаков отново бе точен от бялата точка за крайното 2:2.

След като стигнахме до пълен обрат и съперникът бе останал с човек по-малко на терена, имахме психологическо предимство, но не го използвахме по най-добрия начин. Янтра е опитен отбор и успя да стигне до точката. Трябва да се научим да затваряме мачовете си, защото във Втора лига такива грешки се наказват, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЯНТРА (ГАБРОВО) 2:2

0:1 Петър Казаков (6 - дузпа)

1:1 Доминик Янков (31)

2:1 Хюсеин Кельовлуев (70)

2:2 Петър Казаков (88 - дузпа)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Доминик Янков, Петър Георгиев, Тихомир Димитров, Цветослав Петров (капитан), Георги Терзиев

Янтра: Християн Василев, Георги Николов, Мартин Ангелов, Константин Иванов, Петър Иванов, Петър Казаков (капитан), Даниел Гаджев, Ивайло Михайлов, Тони Иванов, Добромир Бонев, Иван Василев