

Лудогорец започна убедително лятната си подготовка, като разгроми Етър със 7:4 в първата си контролна среща, играна в Разград.
„Орлите“ наложиха темпото още от първите минути. Алберто Салидо откри резултата в 5-ата минута, а само пет по-късно удвои преднината на домакините. Ерик Маркус реализира третото попадение за Лудогорец, но гостите успяха да върнат два гола и да намалят до 3:2. Разградчани обаче бързо възстановиха аванса си - Николай Николов се разписа за 4:2, а Агибу Камара оформи резултата на 5:2 преди почивката. През първата част Ерик Маркус беше принудително заменен, след като получи удар.
След подновяването на играта Александър Маринов покачи на 6:2. Етър отново намери път към мрежата за 6:3, а Бернард Текпетей отбеляза седмия гол за Лудогорец. В заключителните минути гостите оформиха крайния резултат - 7:4.
В контролата от Лудогорец заложиха на експериментален състав, като се даде шанс на няколко млади футболисти от втория отбор да играят редом с по-опитните състезатели. Лудогорец владееше инициативата през по-голямата част от двубоя, докато Етър се възползва от няколко грешки в защитата на домакините.
Трима вратари на Лудогорец пазиха по 30 минути. На терена се появиха Серджио Падт, Хендрик Бонман и 16-годишният Александър Панайотов, който записа своя неофициален дебют за Лудогорец.
В мача не взеха участие Дерой Дуарте, Оливие Вердон и Петър Станич, които са ангажирани с националните си отбори.
На 28 юни Лудогорец заминава на подготвителен лагер в Банско, където ще проведе втората част от лятната си подготовка. Следващата контрола на 14-кратния шампион е на 4 юли срещу румънския Ботошани.














