Берое

СЕЗОН 2022/23, efbet Лига, 29-ти кръг

Петев със седма поредна победа след обрат над Берое

3 Май 2023

Лудогорец победи с 2:1 Берое и дръпна с 4 точки пред ЦСКА. Това бе седма поредна победа на "орлите" при Ивайло Петев в efbet Лига и девета във всички турнири.

В 15-ата минута се откри добра възможност пред Нареси, който обаче не успя да стреля. Осем минути след това Бърнард Текпетей намери отлично Кирил Десподов, който преодоля вратаря на гостите Иван Гошев и с левия крак прати топката в мрежата. Попадението бе отменено заради тънка засада. В 33-ата минута Игор Тиаго направи голям пропуск, останал очи в очи с вратаря на Берое. В 38-ата минута Русо и Тиаго си попречиха след центриране от ъглов удар.

В 42-ата минута Берое поведе. Ромарио направи пробив и с десния крак не остави шансове на Падт - 0:1. Във втората минута на продължението на първата част Русо с глава изравни след отлично центриране на Кирил Десподов от фаул. Игор Тиаго можеше да направи обрата пълен, но с глава не уцели вратата.

След час игра Игор Тиаго направи нов голям пропуск с глава. В 65-ата минута Иван Гошев спаси удар със задна ножица, отправен от резервата Кайо Видал. В 73-ата минута Лудогорец стигна до втори гол. Пластун намери добре Десподов, той веднага центрира и Спас Делев с глава наказа един от бившите си отбори. В 83-ата минута Серджио Падт спаси майсторски след удар на Сана Гомеш и рикошет.