ОФК Поморие

СЕЗОН 2018/19, Втора лига, 24-ти кръг

Лудогорец II загуби от Поморие с 1:2

12 Април 2019

Лудогорец II загуби с 1:2 гостуването си на Поморие за мача от XXIV кръг на първенството във Втора професионална лига.

Двубоят не започна добре за момчетата на Радослав Комитов. Те получиха попадение в 7-та минута, след корнер, като точен бе Георги Петков. След гола последваха силни минути за "орлите". Дейвид Риберо бе изведен очи в очи с вратаря Димитър Тодоров, но не успя да се разпише. Добри ситуации за попадение пропуснаха още Димитър Митков, отново Рибейро и Ивайло Климентов. Домакините удвоиха преднината си в 42-та минута. Живко Петков бе точен след центриране от фал.

Още в началото на втората част Дейвид Рибейро не успя да оползотвори добра възможност за разградчани. След това Преслав Петров насочи топката с глава след ъглов удар, но тя прелетя над горната греда. Изгодна ситуация за гол пропусна и Кристиян Кънчев. В 85-та минута, след хубава атака, Дейвид Рибейро успя да отбележи за 1:2. Последва финален щурм на Лудогорец II, но в настълилите пред вратата на Тодоров разбърквания, никой не успя да нанесе точен завършващ удар.

Не показахме нужната концентрация в две не особено сложни игрови ситуации и бяхме наказани с два леки гола. В много моменти от срещата стояхме по-добре от съперника, но направихме сериозни пропуски, поради което не успяхме да вземем поне точка от гостуването в Поморие, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

ПОМОРИЕ - ЛУДОГОРЕЦ II   2:1

1:0 Георги Петков (7)

2:0 Живко Петков (42)

Поморие: Димитър Тодоров, Антон Иванов, Бекир Расим (76 - Иван Стоев), Борис Тютюков (90 + 2 Васил Божинов), Георги Петков, Живко Илиев (59 - Борислав Коев), Живко Петков, Милен Танев, Теодор Стефанов, Тодор Таушанов, Християн Казаков

Лудогорец II: Даниел Наумов, Илкер Будинов, Иван Йорданов (72 - Кристиян Кънчев), Ивайло Климентов, Цветослав Петров (64 - Хюсеин Хюсеинов), Преслав Петров, Олег Димитров, Методий Стефанов, Димитър Илиев, Дейвид Рибейро (89 - Георги Стоянов), Димитър Митков