ЦСКА-София

СЕЗОН 2017/18, Купа на България, 1/4 финал

Лудогорец загуби от ЦСКА-София и напусна турнира за Купата на България

14 Декември 2017

Лудогорец загуби с 1:2 от ЦСКА-София и отпадна от турнира за Купата на България. „Червените“ спечелиха след продължения, като редовното време завърши 1:1. Бодуров откри за „червените“, а Моци изравни от дузпа за шампиона. В първото продължение в герой за домакините се превърна Кирил Десподов. Международният съдия Георги Кабаков помогна с някои решения на ЦСКА-София, като не изгони Барт за нарушение като последен в защитата, а след това доста съмнително извади червен картон на Натанаел при симулация на Десподов. Мачът бе много нервен и ще се запомни с 10 жълти картона и 1 червен.

Лудогорец започна по-добре мача и в първите минути се настани в половината на домакините. Още във втората минута Върджил Мисиджан опита самостоялен пробив, като мина през няколко „червени“, но Малинов му чукна топката. Тимът на Белчев отговори с удар на Раул Лое от въздуха отдалеч, който обаче мина на 3 метра встрани от вратата. В деветата минута ЦСКА-София откри резултата след страхотен удар на Николай Бодуров. Той открадна топката в центъра на Марселиньо, с шпагат я запази от връхлитащия Анисе, а след това с мощен удар от повече от 30 метра я прати в горния десен ъгъл. В 20-ата минута Мисиджан излезе опасно след двойно подаване, но вездесъщият Бодуров в последния момент му я изби. Малко по-късно Натанаел стреля остро отляво, но нямаше кой да засече удара в наказателното поле. В 24-ата минута „червените“ пропуснаха да увеличат аванса си. Тогава след изпълнение на пряк свободен удар Раул Лое насочи хубаво топката с глава към долния ляв ъгъл, но Броун този път я извади в корнер с впечатляващ рефлекс. Две минути по-късно Десподов излезе опасно от дълбочина след пас на Каранга, но ударът му с вътрешен фалц мина много далеч от вратата. В 28-ата минута Лукоки от гостите бе изведен зад защитата, а в последния момент Бодуров самоотвержено спря с тяло топката. В 33-ата минута Сисиньо центрира и след рикошет топката се отправи опасно към ъгъла на Черняускас, който изби. В следващия момент Лудогорец получи дузпа. Барт не успя да овладее хоризонтално подаване пред наказателното поле, Марселиньо се стрелна към вратата, а Дюлгеров го спря с цената на нарушение. Козмин Моци хладнокръвно стреля в центъра на вратата за 1:1. ЦСКА-София изпусна да излезе отново напред. Каранга се пребори за топката пред вратата, Дюлгеров стреля в гредата, но той се намираше в положение на засада. Каранга размаха среден пръст към страничния съдия, но това остана без последствия за нападателя. Минута преди края на първата част Гуралски стреля опасно под гредата, а Черняускас с мъка спря топката.

През втората част „орлите“ определено бяха по-добрият отбор, а домакините чакаха своя шанс на контраатака. Още в 49-ата минута Мисиджан се измъкна зад гърба на Барт, който го свали с ръце като последен в защита. Съдията Георги Кабаков обаче изненадващо показа само жълт картон на французина, който определено си бе за директен червен според правилата. Натанаел стреля от фаула много близо до сглобката на гредите. В 54-ата минута Сисиньо изби с шпагат удар на Десподов. В 59-ата минута Лукоки бе изведен отдясно и копна топката над излезлия да го пресрещне Черняускас. „Червените“ обаче извадиха страхотен късмет, тъй като топката тупна пред празната врата, удари се в напречната гледа и не мина голлинията. В 67-ата минута удар на Мисиджан профуча страховито покрай страничния стълб. В 71-ата минута Мисиджан даде на Марселиньо, който излезе сам срещу вратаря, а последния изби с крак. Веднага след това Лукоки вкара топката с глава във вратата, но бе отсъдено, че е бил в положение на засада. В 80-ата минута вратарят на гостите Броун сбърка, а в последния момент Натанаел изпревари връхлитащия Каранга.

В продълженията дебненето на ЦСКА-София бързо даде резултат. В 96-ата минута Каранга изведе перфектно през центъра Десподов, който изпревари с тяло за позиция Натанаел и стреля технично покрай Броун – 2:1. По-късно и Каранга се пребори за топката, но не успя да нанесе удар. В 108-ата минута от второто продължение Жоао Пауло стреля от удобно положение над вратата. Десподов пък изигра ситуация при сблъсък с Натанаел и изкара директен червен картон на бразилския бек, заради който гостите завършиха мача с човек по-малко.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Николай Бодуров (9')
1:1 Козмин Моци (34') - дузпа
2:1 Кирил Десподов (96')

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниуаскас, Александър Дюлгеров (67 - Станислав