Витоша

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 4-ти кръг

Лудогорец отнесе 4:2 Витоша в София

5 Август 2017

Лудогорец спечели с 4:2 гостуването си на Витоша (Бистрица) в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Григор Долапчиев през първата част, но гостите изравниха с голове на Върджил Мисиджан и Козмин Моци за 2:2 до почивката. След нея Густаво Кампаняро и Жуниор Кишада реализираха още два пъти за втората победа на българския шампион през този сезон.

Витоша шокира шампиона още в 4-ата минута, когато Отофе Пол изведе Румен Гьонов по дясното крило. Десният бек намери по отличен начин Григор Долапчиев, който разстреля Ренан от 7-8 метра за 1:0.

Лудогорец реагира бързо и след сериозен натиск изравни резултата в 12-ата минута. Тогава Сисиньо изведе Лукас Саша, който с великолепно центриране отдясно намери Мисиджан и холандецът вкара в празната врата за 1:1.

В 16-ата минута пред Кампаняро се откри добра възможност да отбележи, но изстрелът му с глада излезе в аут. Осем минути по-късно и Кишада отправи шут, но с десния крак и извън наказателното поле, който Василев улови без проблем.

След половин час игра бранител на домакините покри Кишада и Жоао Паоло, които за момент се озоваха очи в очи с Василев, но се засуетиха и защитниците на Витоша им отнеха топката.

В 36-ата минута Моци и Терзиев за пореден път проспаха пас зад гърба, Долапчиев настигна топката и след хубав диагонален шут разстреля за втори път Лудогорец.

Радостта на “бистришките тигри” трая само 120 секунди, защото буквално след изпълнението на центъра орлите организираха атака, Василев излезе неразчетено и фаулира Мисиджан в наказателното поле, което принуди рефера да отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който вкара в долния ляв ъгъл за 2:2.

След 60 секунди гостите имаха възможност да осъществят пълен обрат. Кишада финтира Върбанов и стреля опасно, Василев изби, а при добавката Мисиджан не уцели празната врата.

До края на полувремето повече попадения не ябха отбелязани и то приключи при 2:2.

Четири минути след почивката Кампаняро вкара след подаване на Сисиньо, он попадението бе отменено заради засада на бразилеца, каквато обаче нямаше. В 52-ата минута поредно добро включване на Сисиньо завърши с пас към Кампаняро, който опита да вкара, но шутът му бе блокиран от бранител на Витоша.

Само 180 секунди по-късно Мисиджан изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да спре топката, което предотврати големи неприятности за домакините. В 57-ата минута и пред Кишада се откри отличен шанс за гол, но нападателят стреля изключително неточно от 15-16 метра.

Витоша отговори с поредно опасно положение пред вратата на Лудогорец, когато отбраната на орлите отново се представи неадекватно и позволи на Долапчиев да стреля от 17 метра, но шутът на тарана профуча покрай лявата греда.

В 73-ата минута индивидуалната класа на Мисиджан доведе до трети гол в полза на орлите. Холандецът надбяга двама противникови бранители и намери перфектно безличния до този момент Гампаняро, който се хвърли и със страничен удар вкара за 3:2 в полза на шампионите.

В 85-ата минута Христозов допусна груба грешка, позволявайки на Кишада да му отнеме топката. Бразилецът остана очи в очи с Василев и без проблем отбеляза а 2:4.

ВИТОША БИСТРИЦА - ЛУДОГОРЕЦ 2:4

1:0 Григор Долапчиев (4')
1:1 Върджил Мисиджан (12')
2:1 Григор Долапчиев (36')
2:2 Козмин Моци (38' -дузпа)
2:3 Густаво Кампаняро (72')
2:4 Жуниор Кишада (85')

ВИТОША БИСТРИЦА: Християн Василев, Румен Гьонов, Николай Христозов, Йордан Върбанов, Илиян Попов (Тодор Гочев 62'), Пол Отофе, Ивайло Лазаров, Кристиян Кочилов, Михаил Петров (Даниел Пеев 80'), Стефан Христов (Китан Василев 57'), Григор Долапчиев

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Сисиньо, Георги Терзиев, Козмин Моци, Натаниел, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро (Александър Василев 90'), Лукас Саша, Жоао Пауло, Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада (Ерол Дост 90'+2)

Жълти картони: Илиян Попов, Йордан Върбанов, Румен Гьонов (Витоша); Натанаел, Сисиньо, Кишада (Лудогорец).