Шампионска лига, 2-ри предварителен кръг

Милсами

СЕЗОН 2015/16, Шампионска лига, 2-ри предварителен кръг

Милсами излъга Лудогорец

14 Юли 2015

Молдовският шампион Милсами победи с 1:0 Лудогорец в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. „Орлите”, устремени към второ поредно участие в групите на ШЛ, допуснаха изненадваща загуба пред 6000 зрители.

Треньорът на Лудогорец Бруно Рибейро не рискува и заложи на изпипаната през годините схема 4-2-3-1. Пред вратаря Владислав Стоянов излезе карето Минев – Александър Александров – Моци и Браян Ангуло. Дефанзивни халфове бяха капитанът Светослав Дяков и Абел Анисе. Мишо Александров и възстановеният на време за срещата Върджил Мисиджан действаха по крилата, а новото попълнение Лукас Саша излезе на мястото на наказания Марселиньо. На върха на атаката започна Жуниор Кишада. Извън групата остана новото попълнение Джоди Лукоки, който все още не е в нужната форма.

Наставникът на Милсами Юри Осипенко логично излезе с по-дефанзивна тактика, като на върха на атаката на молдовците действаше бившият румънски национал и играч а Стяуа Ромео Сурду.

Мачът започна с доста груби влизания, а при едно от тях Шедрак се опита да счупи краката на Кишада, но получи само жълт картон от финландския рефер Анти Мунука.

Първото чисто голово положение в срещата се откри в 23-ата минута, тогава Данчо Минев изрита топката напред, а тя стигна до непокрития Мисиджан. Той центрира към Кишада, който стреля с глава, но неточно. Малко след това Мисиджан шутира, но защитник на Милсами застана на пътя на топката. В 30-ата минута Лудогорец бе близо до откриване на резултата. Минев и Кишада комбинираха отлично отдясно,  а в крайна сметка топката стигна до Мишо Александров. Той би, но Мицу изби. След това своя късмет пробва и Мисиджан, но вратарят на гостите отново се справи. След малко в наказателното поле на молдовците отново стана интересно, но защитата на съперника на българския шампион се справи. В 35-ата минута Кишада отново стреля с глава, но отново не успя да уцели вратата. Минута по-късно пък вратарят на Милсами Мицу получи жълт картон за бавене на времето.

В 39-ата минута пред вратата Милсами стигна до първото си чисто положение, като Белак би опасно с глава, но Владо Стоянов изби. При последвалия корнер обаче гостите поведоха в резултата. А точен бе Антонюк, който се оказа най-съобразителен в разбъркването. В края на първата част Мисиджан можеше да изравни, но бранител на Милсами изби от голлинията.

На почивката Бруно Рибейро реагира и извади от игра Кишада и Анисе и пусна на техните места новите попълнения Чунчуков и Препелица.

Първото положение през втората част се откри пред Препелица, но той не уцели вратата. След това пък от непосредствена близост Саша стреля високо. В 59-ата минута молдовците като по чудо не вкараха втори гол. След центриране отдясно и сериозно разбъркване, топката се озова в Антонюк, но Владо Стоянов изби майсторски. До края на срещата играчите на Бруно Рибейро натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Това бе първа европейска загуба за Лудогорец в Разград. Преди това на „Лудогорец Арена” бяха надиграни Слован Братислава, Партизан и Дюделанж, а втората среща с „гробарите” завърши наравно.

ЛУДОГОРЕЦ - МИЛСАМИ 0:1

0:1 Антонюк 41

Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Ал. Александров, Ангуло, М. Александров (63-Сисиньо), Дяков, Лукас Саша, Анисе (46-Препелица), Мисиджан, Кишада (46-Чунчуков)

Резерви: Борян, Сисиньо, Василев, Терзиев, Чунчуков, Препелица, Вандерсон

Милсами: 1. Раду Мицу, 15. Денис Расулов, 6. Овие Шедрак, 2. Адил Раили, 4. Юлиан Ерхан, 14. Карло Белак (70-Болохан), 27. Андрей Кожокари, Патраш, 22. Георге Андроник (90-Заричнюк), 16. Александру Антонюк, 10. Ромео Сурду (59-Буд)

Резерви: 21. Георге Бантиш, 5. Петру Раку, 23. Вадим Болохан, 87. Александру Суворов, 7. Йевхен Заричнюк, 26. Кристиан Буд, 9. Дюлгиер

Жълти картон: Шедрак, Мицу, Раили, Андроник, Кожокари (Милсами), А. Александров, Дяков, Моци, Чунчуков (Лудогорец)