Монтана

СЕЗОН 2015/16, A група, 31-ви кръг

Лудогорец докосва титлата след 2:1 срещу Монтана

29 Април 2016

Лудогорец е само на точка от петата си поредна титла в „А“ група. „Орлите“ победиха с 2:1 Монтана и отново водят с 14 точки пред втория Левски. Срещата бе празнична за Козмин Моци, който изигра мач номер 100 за разградчани в елита.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев имаше сериозни проблеми за срещата. Той не можеше да използва звездата си Марселиньо и голмайстора Клаудиу Кешерю, които са наказани. Йордан Минев пък имаше лек здравословен проблем и заради това за пръв път през 2016 г. мач от „А“ група започна Сисиньо. Иначе Вандерсон беше плеймейкър, докато на върха на атаката действаше Жуниор Кишада. Почивка получи капитанът Светослав Дяков, който бе заменен от румънеца Андрей Препелица.

Първата по-интересна ситуация в срещата дойде в 6-ата минута. Тогава Лукас Саша стреля изненадващо от около 25 метра, Христо Иванов не бе убедителен, но улови малко преди Вандерсон да стигне до топката. Гостите отговориха чрез Атанас Илиев, който обаче не успя да уцели вратата. В 10-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата след брилянтна бразилска атака. Сисиньо даде към Саша, той продължи към Кишада, който технично чукна към Кафу. Отблизо крилото вкара за 1:0. Малко по-късно Саша отново пробва Христо Иванов, но стражът на гостите спаси майсторски. В 17-ата минута Лукоки бе изведен отлично зад защитата, но вместо да бие, опита да подаде към Кишада и вратарят на Монтана улови. В 23-ата минута Жуниор Кишада вкара първия си гол след близо година. Вандерсон проби отдясно и подаде към връхлитащите Моци и Кишада. Румънецът се размина, но бразилецът беше на точното място – 2:0. Секунди след това гостите се върнаха в мача. Иван Стоянов центрира от ъглов удар, а Георги Пашов се справи с Натанаел и намали с глава. „Орлите“ отговориха чрез Вандерсон, чиято тупалка обаче не уцели вратата. След това и Моци пробва да затрудни Христо Иванов, но без успех. Кишада и Сисиньо пък на два пъти биха право в ръцете на вратаря. В самия край на първата част Георги Ангелов за малко не си отбеляза автогол. Сантиметри пък разделиха Вандерсон от гол в продължението на първото полувреме.

В началото на второто полувреме Владислав Стоянов блесна с двойно спасяване. Първо Атанас Илиев стреля от упор, а след това топката стигна до Петър Атанасов, който също бе разочарован от Стоянов. В 55-ата минута след 7-месечно лечение на контузия, в игра за Лудогорец се завърна Върджил Мисиджан. Той замени Джоди Лукоки. В 61-ата минута именно Вюра можеше да отбележи директно от фаул, но Христо Иванов боксира. Малко по-късно Мисиджан отново попадна в центъра на събитията. Той проби отляво и центрира към непокрития Кафу, който обаче не можа да нанесе хубав удар. В 78-ата минута Кишада проби добре, но стреля неточно. В 82-ата минута Владо Стоянов изпусна топката след центриране от фаул и Асен Георгиев отбеляза. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като последният бе в засада.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 2:1

1:0 Джонатан Кафу (10')
2:0 Кишада (23'
2:1 Георги Пашов (25')

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Натанаел, Венцислав Керчев (63 - Георги Терзиев), Козмин Моци, Сисиньо, Андрей Препелица, Лукас Саша, Вандерсон, Джоди Лукоки (56 - Върджил Мисиджан), Джонатан Кафу, Жуниор Кишада (84 - Светослав Дяков)
Треньор Георги Дерменджиев

МОНТАНА: Христо Иванов, Георги Пашов, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Раиф Мурадов (46 - Йордан Тодоров), Оливие Боне, Владимир Мичев, Иван Стоянов (60 - Иван Коконов), Петър Атанасов, Сергей Георгиев (80 - Цветан Варсанов), Атанас Илиев