Репортаж 15 Февруари 2014

Лудогорец с класика над Нефтохимик (видео)

Лудогорец спечели с 3:0 отложения от 22 кръг мач от NEWS 7 футболно първенство с Нефтохимик в Сливен и поведе еднолично в класирането с 3 точки...

Лудогорец спечели с 3:0 отложения от 22 кръг мач от NEWS 7 футболно първенство с Нефтохимик в Сливен и поведе еднолично в класирането с 3 точки преднина пред Литекс. Шампионите не срещнаха никакви проблеми срещу бургаския отбор на стадион "Хаджи Димитър", като можеха да спечелят с далеч по-сериозен резултат. Срещата пропуснаха Александър Александров и Мишел Платини, докато Александър Барт се появи в игра в края на двубоя, след като две седмици се възстановява от контузия.

Върджил Мисиджан откри резултата в 22-ата минута. Холандецът технично прати топката в мрежата, след като секунди по-рано вратарят на Нефтохимик Георгиев бе избил удар на Марселиньо. "Орлите" на практика решиха мача в 35-ата минута, когато Христо Златински се разписа за 0:2. Халфът се възползва от отлично подаване на новото попълнение Йерун Луму и отблизо преодоля Георгиев.

През второто полувреме треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев направи принудителна смяна, като извади Йордан Минев и пусна на негово място Шоко. Националът е с лека травма, но ще бъде на линия за гостуването на Лацио в Рим идния четвъртък в първия 1/16 финал от Лига Европа.

Влезлият като резерва Роман Безяк направи резултата класически в 73-ата минута. Словенецът бе изведен сам срещу Георгиев от Марселиньо и не сбърка - 0:3. До края Митчел Бургзорг се отчете с невероятен пропуск, а символичните домакинити удариха греда.

Нефтохимик - Лудогорец 0:3

Сливен, стадион "Хаджи Димитър", 300 зрители

0:1 Мисиджан 22
0:2 Златински 35
0:3 Безяк 73

НЕФТОХИМИК: 90.Костадин Георгиев, 35.Николай Костов, 20.Юри Иванов, 4.Деян Лефтеров, 81.Ивелин Янев, 21.Коста Янев (к), 19.Михаел Орачев, 10.Галин Димов (Георги Петков), 32.Любомир Божинов (Даниел Стоянов), 14.Емануил Манев, 11.Живко Петков
Треньор: Златко Янков

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов (к), 25.Йордан Минев (53-20.Шоко), 27.Козмин Моци, 4.Теро Мантула, 80.Жуниор Кайсара, 14.Мичел Бургзорг, 23.Христо Златински, 84.Марселиньо, 95.Йерун Луму, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада
Треньор: Стойчо Стоев

Жълти картони: Костадин Георгиев, Николай Костов (Нефтохимик)

Главен съдия: Георги Кабаков