Академия 1 Май 2013

Лудогорец завърши четвърти на турнира в Сопот след загуба с 0:1 от Литекс

Лудогорец, набор 1998 г., завърши на четвърто място в класирането на юношиеския турнир в Сопот.

Лудогорец, набор 1998 г., завърши на четвърто място в класирането на юношиеския турнир в Сопот. В сряда талантите, водени от Георги Керкелов и Тодор Живондов, загубиха с 0:1 от Литекс и така не успяха да се преборят за влизане в тройката. Шампион стана Левски, който победи с 3:0 на финала ЦСКА.

Срещу Литекс Лудогорец стоя добре, но няколко пропуска лишиха момчетата от академята "Гнездо на орли" от заслужен гол. Съперникът стигна до попадението на успеха 10 минути преди последния съдийски сигнал.

"Турнирът бе много полезен за нас", коментира шефът на ДЮШ в Лудогорец Яков Папарков. "Ще търсим участие в подобни надпревари. Това е едно мини републиканско първенство, в което играха всички най-силни тимове в България. Резултатите не бяха най-важното. Турнирът бе повече за трупане на опит", допълни Папарков.