Академия 21 Януари 2024

Лудогорец U17 спечели с 2:0 срещу Спартак (Пловдив) U19

Елитният тим на Лудогорец U17 спечели в мач срещу порасналите си съперници от Спартак (Пловдив) U19 с краен резултат 2:0. Контролната среща се игра...

Елитният тим на Лудогорец U17 спечели в мач срещу порасналите си съперници от Спартак (Пловдив) U19 с краен резултат 2:0. Контролната среща се игра по време на зимния подготвителен лагер на „зелените“ в старозагорското село Ягода.

Точен при отбелязването и на двата гола бе Исмет Хасан. Първото попадение опъна мрежата на противниковия отбор още в третата минута след първия съдийски сигнал. Топката влезе във вратата след асистенция на Филип Гигов.

Резултатният играч за Лудогорец Исмет Хасан отново намери очертанията на вратата на Спартак в 60-тата минута след началото на мача. Ключова роля за победния изстрел изигра вратарят на "зелените" Пламен Пенев, който асистира на голмайстора с точен дълъг пас.

Футболистите на Лудогорец успяха да създадат още голови ситуации, с което затвърдиха добрата си игра.

Това беше много полезна контрола, постигнахме заложените цели. Всички момчета взеха участие в срещата, стараха се и се раздадоха в играта, коментира гордият наставник на тима Мартин Цирков.

В следващия мач по време на подготвителния си лагер Лудогорец U17 предстои да се изправи срещу Берое (Стара Загора) U17.