Академия 13 Май 2023

Лудогорец U16 II отстъпи с 1:2 на Локомотив (Русе)

Лудогорец U16 II отстъпи с 1:2 на Локомотив (Русе) в мач от първенството за юноши младша възраст в зона Русе. Срещата се игра на един от терените в...

Лудогорец U16 II отстъпи с 1:2 на Локомотив (Русе) в мач от първенството за юноши младша възраст в зона Русе. Срещата се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли”.

Още в самото начало на срещата добра възможност се откри пред Атанас Донев, но той не успя да завърши точно. В 5-та минута гостите откриха след грешка в отбраната на разградчани. Малко по-късно Ерай Ахмедов бе изведен сам срещу стража на съперника, но пропусна. В 38-та Локомотив вкара и втори гол. Първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката „орлите” успяха да отбележат за крайното 1:2 в 65-та минута. Точен бе Едиз Гюрсел с шут извън наказателното поле. През второто полувреме изгодни ситуации се откриха пред Атанас Донев и Георги Богомилов, но те не успяха да поразят целта.

Получи се хубав, здрав и двуостър мач, между два равностойни отбора. За съжаление ние пропуснахме нашите шансове и загубихме, коментира старши треньорът Пламен Петров след края на срещата.

U16: Лудогорец II - Локомотив (Русе) 1:2