Репортаж 25 Април 2023

Лудогорец удари Черно море за Купата във Варна

Лудогорец спечели с 2:1 гостуването си на Черно море в първи полуфинал за Купата на България, игран на „Тича“. Така „орлите“ взеха предимство преди...

Лудогорец спечели с 2:1 гостуването си на Черно море в първи полуфинал за Купата на България, игран на „Тича“. Така „орлите“ взеха предимство преди реванша на 11 май в Разград. „Моряците“ взеха преднина чрез Алекс Фернандес, но още до края на първата част обратът бе факт след попадения на Густаво Нонато и Игор Пластун. Варненци завършиха мача с 10 души, след като червен картон в 83-ата минута получи Стефан Велев.

Съвсем очаквано Ивайло Петев направи куп промени с оглед на дербито с ЦСКА в неделя. Реално от титулярите играха единствено бековете Аслак фон Витри и Пипа Авила, халфът Якуб Пьотровски и крилото Кирил Десподов. Почивка получиха Серджио Падт, Оливие Вердон, Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Спас Делев и Игор Тиаго.

Още във 2-ата минута пред Густаво Нонато се откри възможност да стреля по земя, но ударът му не затрудни Иван Дюлгеров. Домакините отговориха с удар на Пачеко, който обаче излезе в аут. Лудогорец стигна до много чисто положение в 10-ата минута. Густаво Нонато елегантно копна зад защитата към Кирил Десподов. Той овладя майсторски и би от трудна ситуация, но Дюлгеров спаси.
Черно море поведе в 14-ата минута. Тогава Едгар Пачеко елегантно върна с пета за Александър Василев. Бившият футболист на Лудогорец стреля с левия крак, вратаряр Симон Слуга не се намеси добре и топката се озова в Алекс Фернандес, който нямаше как да сбърка – 1:0. Отговорът на Лудогорец не закъсня и в 18-ата минута Густаво Нонато попадна в прегръдките на своите съотборници. Пьотровски даде чудесен пас за непокрития Кирил Десподов, той финтира Виктор Попов и би, Иван Дюлгеров спаси, но при добавката левият крак на Густаво Нонато не сбърка – 1:1.

Лудогорец стигна до пълния обрат в 34-ата минута. След центриране от фаул на Кирил Десподов Игор Пластун с крак не остави шансове на Иван Дюлгеров.

В 57-ата минута Кирил Десподов стреля от фаул, но Иван Дюлгеров спаси. След това Матиас Тисера поиска дузпа за игра с ръка на Александър Василев, но бялата точка не беше посочена.

В 76-ата минута резервата за Черно море Мишаел стреля акробатично, но над вратата. В следващата атака съдиите във ВАР буса отново гледаха спорна ситуация – за евентуална дузпа за „моряците“. Такава обаче не бе дадена заради засада.

В 83-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като директен червен картон получи Стефан Велев. Той влезе грубо в глезена на Кайо Видал. Първоначално Волен Чинков даде жълт картон на бившия футболист на Левски, но след това видя ситуацията на ВАР монитора и промени своето решение, оставяйки варненци с 10 души.

Черно море (Варна) - Лудогорец 1:2