Репортаж 31 Март 2023

Лудогорец II пресуши Марица за четвърта поредна с 5:0

Лудогорец II отнесе с 5:0 Марица (Пловдив) и записа четвърта поредна победа във Втора лига. Срещата от програмата на XXIV кръг в първенството се игра...

Лудогорец II отнесе с  5:0 Марица (Пловдив) и записа четвърта поредна победа във Втора лига. Срещата от програмата на XXIV кръг в първенството се игра на стадион "Гнездо на орли" и донесе много емоции на зрителите.

Първата чиста ситуация за гол се откри пред гостите в 21-та минута. Веселин Марчев се освободи от бранител в зелено и от около 10 метра стреля опасно, но Дамян Христов с невероятен рефлекс спаси. В 39-та минута Димитър Илиев напредна по левия фланг и пусна хубав пас по тревата за Цветослав Петров, но сантиметри не достигнаха на плеймейкъра да засече и прати топката в мрежата. Две минути по-късно обаче Петров се реваншира и отбеляза за 1:0, след асистенция на Бранимир Костадинов. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Тодор Живондов даде шанс на млади играчи и те не го разочароваха. В 68-та минута Йоан Йорданов прати топката в мрежата за 2:0. В 68-та минута Росен Иванов бе най-съобразителен в наказателното поле и направи разликата класическа. В 79-та минута Владислав Найденов отбеляза за 4:0. Отново той наказа гостите с пето попадение в добавеното време на двубоя. Секунди преди последния съдийски сигнал Симеон Вешев бе изведен очи в очи с Дамянов, но стражът на "орлите" направи страхотно спасяване и запази мрежата си суха.

Очаквах труден двубой, но момчетата се справиха на ниво и не дадоха шанс на опитния състав на Марица. Със сигурност трите поредни победи вдъхнаха на отбора увереност и днес всички действаха освободено, благорадение на което се стигна и до този категоричен резултат. Щастлив съм, когато млади момчета като Йоан Йорданов и Росен Иванов грабнат шанса, който им се дава, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - МАРИЦА (ПЛОВДИВ)  5:0

1:0 Цветослав Петров (41)

2:0 Йоан Йорданов (57)

3:0 Росен Иванов (68)

4:0 Владислав Найденов (79)

5:0 Владислав Найденов (90+2)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Алекс Луканов, Александър Ганчев, Владислав  Минков, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Димитър Илиев, Жоржиньо, Цветослав Петров (капитан), Хюсеин Кельовлуев

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Симеон Вешев, Станислав Маламов, Християн Димитров, Веселин Марчев, Валери Домовчийски (капитан)