Академия 29 Октомври 2022

Лудогорец U16 II спечели зрелищно с 3:2 срещу Локомотив в Русе

Лудогорец U16 II спечели зрелищно с 3:2 срещу Локомотив в Русе в мач от VII кръг на първенството в зона Русе за юноши младша възраст. Отличи се Ерай...

Лудогорец U16 II спечели зрелищно с 3:2 срещу Локомотив в Русе в мач от VII кръг на първенството в зона Русе за юноши младша възраст. Отличи се Ерай Мехмед, който заби хетрик.

Домакините откриха в 20-та минута. В 38-та минута Мехмед изпълни пряк свободен удар от над 25 метра. Силният му шут направи стража на гостите безпомощен и равенството бе възстановено. При този резултат завърши първата част.

След подновяването на играта Локомотив поведе с 2:1 в 41-та минута. В 56-та минута Ерай Мехмед изстреля истински снаряд от дистанция и направи резултата 2:2. "Орлите" стигнаха до пълен обрат в 78-та минута. Мехмед засече от воле центриране на Йоан Стоянов и прати топката в мрежата за крайното 3:2.

Мачът бе с голям заряд, а съперникът - сериозен. Получи се атрактивен двубой, с много обрати и красиви голове. Доволни сме, че успяхме да спечелим. Момчетата играха с дисциплина и пълно себераздаване, коментира старши треньорът Памен Петров след последния съдийски сигнал.