Академия 15 Октомври 2022

Лудогорец U14 вкара само три на Дунав

Лудогорец U14 победи с 3:1 Дунав (Русе) в мач от V кръг на първенството в зона Варна, игран на един от терените в комплекса "Гнездо на орли"....

Лудогорец U14 победи с 3:1 Дунав (Русе) в мач от V кръг на първенството в зона Варна, игран на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Разградчани могат да съжаляват, че не постигнаха далеч по-изразителен успех, защото направиха много пропуски, особено през първото полувреме. При една от ситуациите преди почивката играч в зелено не успя да реализира на празна врата.

"Орлите" откриха в 38-та минута. Стелиян Белчев вкара с глава, след пробив по фланга и центриране на Тодор Тодоров. Две минути по-късно Белчев влезе остро отдясно и даде простелно центриране по тревата. Калоян Георгиев засече точно и направи резултата 2:0. В 47-та минута гостите върнаха едно попадение, след корнер и удар с глава. Тимур Мустафа направи 3:1 в 55-та минута. Той отбеляза с глава, като засече центриране от ъглов удар на Ястиян Георгиев.

Започнахме малко по-сковано, може би защото имаше напрежение в момчетата поради факта, че Дунав бе най-сериозният ни опонент през миналия сезон. Въпреки това устновихме пълен контрол над случващото се на терена. Имам забележки към представянето ни в завършващата фаза на играта. Ако бяхме по-концентрирани пред гола през първата част, със сигурност щяхме да сме далеч по-категорични, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Милен Маринов.

U15: Лудогорец - Дунав (Русе)