Академия 15 Октомври 2022

Лудогорец U16 пречупи с 1:0 Дунав (Русе)

Лудогорец U16 пречупи с 1:0 Дунав (Русе) в мач от програмата на V кръг в първенството на зона Варна за юноши младша възраст. Двубоят се игра на един...

Лудогорец U16 пречупи с 1:0 Дунав (Русе) в мач от програмата на V кръг в първенството на зона Варна за юноши младша възраст. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Единственото попадение заби Наско Янев в 78-та минута на срещата. Атаката започна с пробив на Денислав Хасанов, Янко Ажуани свали с глава центрираната от фланга топка, а Янев нанесе точния завършващ удар.

През първата част Кристиян Манушев излезе в добра позиция, но силният му удар не намери очертанията на вратата.

През втората част отново Манушев и Георги Пенев имаха изгодни ситуации за попадение, но малко не им достигна, за да реализират.

Получи се здрав мач, в който играхме с настроение. Момчетата се бориха докрая и заслужиха успеха. В състава на съперника имаше състезатели, които са с една година по-големи. Правилникът го позволява и за нас е по-добре да играем в по-оспорвани срещи, отколкото да печелим с голяма разлика срещу непретенциозни тимове, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.

U16: Лудогорец - Дунав (Русе)