Академия 24 Септември 2022

Лудогорец U15 взе класическа победа от Локомотив в Пловдив

Лудогорец U15 постигна класическа победа над Локомотив в Пловдив в мач от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. "Орлите"...

Лудогорец U15 постигна класическа победа с 3:0 над Локомотив в Пловдив в мач от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

"Орлите" започнаха ударно срещата и до 20-та минута създадоха три добри ситуации за гол. Възможностите се откриха пред Илиян Гатински, Александър Сергеев и Димитър Мрънков, но малко не им достигна да се разпишат. В 21-та минута Кристиян Гиздев изпълни добре пряк свободен удар и прати топката над стената в мрежата за 1:0. В 24-та минута вратарят на Лудогорец Пламен Пенев даде началото на опасна контраатака със силен шут от своята половина. Илиян Гатински надбяга бранителите на домакините и реализира за 2:0. Така завърши първото полувреме.

След почивката момчетата на Росен Маринов стигнаха до третото попадение в 45-та минута. Красиво с глава отбеляза Димитър Мрънков. Центрирането бе на Александър Сергеев.

Изиграхме добър мач и контролирахме събитията на терена. Момчетата действаха мобилизирано и дисциплинирано, без периоди на отпускане. Мисля, че спечелихме напълно заслужено, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски състав.