Академия 26 Март 2022

Лудогорец U13 спечели с 5:0 срещу Дунав в Русе

Лудогорец U13 спечели с 5:0 срещу Дунав в Русе мача от XII кръг на първенството в зона Варна. Играчите на съперника бяха от възрастовата фомация U12,...

Лудогорец U13 спечели с 5:0 срещу Дунав в Русе мача от XII кръг на първенството в зона Варна. Играчите на съперника бяха от възрастовата фомация U12, като и в състава на разградчани бе даден шанс на шест момчета от набор 2010.

Възпитаниците на Милен Маринов откриха в 25-та минута чрез Даниел Емилов. Този резултат се запази до края на първата част.

След подновяването на играта Васил Саватинов удвои в 34.та минута, а последния пас даде Емир Ергинов. В 52-та минута преднината на "орлетата" стана класическа. Стелиян Белчев фалцира остро от корнер, а вратарят на съперника си отбеляза автогол. Две минути по-късно Белчев направи 4:0. Той слаломира между няколко играчи на съперника и прати топката в мрежата с красив удар извън наказателното поле. В последната 60-та минута на редовното време Алперен Белберов оформи крайното 5:0. Асистенцията бе на Стелиян Белчев.

Не съм доволен от представянето ни през първото полувреме. Играхме без необходимата концентрация и не изпълнихме поставените задачи. След направените корекции на почивката нещата си дойдоха на мястото. Бързо вкарахме втори гол и стигнахме до убедителен успех, коментира след края на срещата старши треньорът Милен Маринов.