Академия 16 Март 2022

Лудогорец U19 с класика срещу Дунав в Русе

Лудогорец U19 записа класическа победа над прекия си съперник за първото място Дунав (Русе). Двубоят от XI кръг на първенството за юноши старша...

Лудогорец U19 записа класическа победа над прекия си съперник за първото място Дунав (Русе). Двубоят от XI кръг на първенството за юноши старша възраст в зона Варна се игра в крайдунавския град. Отличи се Радослав Захариев, който реализира хеттрик.

Първото полуреме завърши без голове. Двете нули се задържаха до 70-та минута, когато Радослав Захариев отбеляза първото си попадение. Десет минути по-късно той удвои резултата, като последния пас даде Никола Тодоров. В 89-та минута Радослав Захариев оформи крайното 3:0. Асистенцията бе на Мариян Гиров.

Получи се здрав мач, с много единоборства - типично дерби. Доволен съм от всички момчета. За нас победата бе важна, за да увеличим преднината си на върха Дунав, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Илиян Дамянов.