Академия 13 Март 2022

Лудогорец U16 вкара осем безответни гола на Добруджа

Лудогорец U16 вкара осем безответни гола на Добруджа в мач от XII кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Варна. Срещата се игра на един...

Лудогорец U16 вкара осем безответни гола на Добруджа в мач от XII кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Варна. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Талантите на Шампионите откриха в 16-та минута. Точен бе Александър Ангелов, който бе най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на съперника. В 35-та минута Никола Ботев вкара за 2:0, а последния пас даде Калоян Доковски. Почивката дойде при този резултат.

"Орлите" започнаха ударно втората част и в 46-та минута Александър Ангелов отбеляза за 3:0, след добро подаване на Ерен Юсеин. В 54-та минута Пламен Джелепски се разписа атрактивно с глава, а центрирането бе на Иван Георгиев. Резултатът стана 5:0 в 62-та минута. Точен бе Мартин Йорданов, а асистенцията бе на Калоян Доковски. До края на срещата Алекс Маринов направи хеттрик, а головете паднаха в 65-та, 74-та и 78-та минута. Асистенциите бяха съответно на Пламен Джелепски, Калоян Доковски и Мирон Асенов.

Не сме доволни от представянето през първата част. С лека ръка пропиляхме няколко чисти положения. След корекциите на почивката имаше повече динамика и ефективност в играта ни. Въпреки категоричния успех, има още какво да се желае, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.

U16: Лудогорец - Добруджа 8:0