Репортаж 7 Март 2022

Лудогорец взе победата във Враца в последната секунда

Лудогорец победи Ботев във Враца в уникална драма и гол в последната секунда . По този начин „орлите“ дърпат с 6 точки пред преследвача ЦСКА. Срещата...

Лудогорец победи с 2:1 Ботев във Враца в уникална драма и гол в последната секунда . По този начин „орлите“ дърпат с 6 точки пред преследвача ЦСКА.

Срещата започна ударно за домакините, които поведоха още в 3-ата минута. Точен бе рожденикът Мирослав Маринов, който се измъкна от Бърнард Текпетей и без проблеми отбеляза. Маринов, който бе с капитанската лента.

Гостите отговориха с масиран натиск. Първо чрез Вердон, който се озова на добра позиция след центриране на Кирил Десподов от корнер, но не нанесе достатъчно добър удар. След това Десподов качи топката на главата на Мануел Шоу. Този път, за разлика от срещите с Арда и Славия, комбинацията не сработи докрай, защото изстрелът на Шоу срещна гредата.

Логичното се случи в 17-ата минута. Тогава след поредния корнер защитник на домакините отигра нелогично и вместо да изчисти, върна топката в притежание на Лудогорец. Последва голямо разбъркване, като първо Алекс Сантана би, Краси Костов спаси, но топката отново попадна в бразилеца, който изравни – 1:1. Натискът на „орлите“ продължи. Каули изстреля мощен удар, но Костов спаси. При добавката Делев би над вратата. Същото стори и Пиерос Сотириу от добра позиция малко по-късно. В 32-ата минута Бърнард Текпетей отправи нещо средно между удар и центриране и за малко да изненада Краси Костов, който все пак изби в корнер.

На полувремето се случи нещо, което бе чакано много дълго време. Първи мач от близо 6 месеца (16 септември 2021 г. при 1:1 с Мидтиланд) изигра Антон Недялков. Той замени Бърнард Текпетей, а Кирил Десподов веднага му преотстъпи капитанската лента.

Лудогорец можеше да поведе в първите секунди на втората част. Спас Делев  стреля много мощно от дистанция, но Краси Костов отново се справи. След час игра „орлите“ направиха нов голям пропуск. Кирил Десподов би от около 20 метра, Краси Костов изби на крака на Антон Недялков, който веднага върна за Пиерос Сотириу. Кипърецът обаче не уцели вратата. След това и самият Недялков пробва своя късмет, но за пореден път стражът на врачани бе блестящ.

В 63-ата минута Ботев Вр като по чудо не поведе отново. Включилият се в атака Антонио Георгиев избяга от засадата и отправи коварен удар, който обаче се отби в играч на Лудогорец. Последва нова вълна от опасности преди Краси Костов. Първо сантиметри разделиха Алекс Сантана от второ попадение. След това пък Сотириу, след пас на Десподов, не успя да отбележи. Треньорът на „орлите“ Анте Шимунджа прибегна до атакуващи смени, като пусна на терена Клод Гонзалвеш и Рик Джонатан. После от Лудогорец поискаха дузпа за игра с ръка на Юлиян Ненов, но реферът Драгомир Драганов не посочи бялата точка въпреки протестите на разградчани.

В 76-ата минута късметът пак не бе с Антонио Георгиев. След разбъркване след изпълнение на корнер, той стреля, а в опита си да избие, Оливие Вердон за малко не си вкара автогол. При последвалия ъглов удар Виктор Василев шутира, но Серджо Падт този път изби. Пет минути преди края на срещата шампионите отново искаха дузпа – за игра с ръка на Юлиян Ненов. Отново обаче Драгомир Драганов не посочи бялата точка.

Последваха удари още на Десподов и Рик Джонатан, но крайно неточни. В 91-ата минута отново Краси Костов показа какво може. Този път след удар с глава отблизо на Пиерос Сотириу. Буквално с последния си шанс Лудогорец грабна трите точки. Вратарят Серджо Падт изрита силно напред, там Костадин Ничев не се намеси добре, топката стигна до Пиерос Сотириу, който с мощен изстрел не остави шансове на Костов. Това бе 15-о попадение за кипъреца от началото на сезона, с което той дръпна на Жорди Кайседо в битката за голмайсторския приз.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

1:0 Мирослав Маринов (3')
1:1 Алекс Сантана (16')
1:2 Пиерос Сотириу (90' +6)

БОТЕВ: Красимир Костов, Мартин Николов, Костадин Ничев, Луиз Соарес, Валери Христов (85 - Диего Фераресо), Антонио Георгиев, Йоан Бауренски (89 - Стефан Гаврилов), Чавдар Ивайлов, Мирослав Маринов (70 - Виктор Василев), Юлиян Ненов, Красимир Тодоров (85 - Антон Фасе)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Алекс Сантана, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу, Жан Карничник, Мануел Шоу (70 - Клод Гонсалвеш), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бернард Текпетей (46 - Антон Недялков), Спас Делев (70 - Рик Джонатан), Каули Оливейра ()

Жълти картони: Луиз Соарес, Красимир Костов (Ботев); Мануел Шоу, Игор Пластун, Спас Делев (Лудогорец).

Ботев (Враца) - Лудогорец 1:2