Репортаж 21 Февруари 2022

Лудогорец II стартира с 1:1 при гостуването на Ботев (Пловдив) II

Лудогорец II стартира в официалните мачове от пролетния полусезон с 1:1 при гостуването на Ботев (Пловдив) II. Двубоят бе от програмата на XXIII кръг...

Лудогорец II стартира в официалните мачове от пролетния полусезон с 1:1 при гостуването на Ботев (Пловдив) II. Двубоят бе от програмата на XXIII кръг в първенството на Втора лига.

През първото полувреме опасни удари към вратата на домакините отправиха Петър Караангелов и Владислав Найденов. Те обаче не попаднаха в целта. Найденов коригира мерника си в 38-та минута. Той успя да пресира успешно играч на съперника, отне му топката, напредна и от малък ъгъл прехвърли Християн Славков за 1:0. Почивката дойде при този резултат.

След подновяването на играта нямаше много ситуации за отбелязване на гол. Домакините успяха да изравнят в 83-та минута чрез Юсеин Касов. До попадението се стигна след грешка на "орлите" при изнасяне на топката. В края на добавеното време разградчани предизвикаха сериозно разбъркване в наказателното поле на "канарчетата", но никой от играчите в зелено не успя да нанесе решителния удар.

Определено през първото полувреме играхме по-добре, докато от представянето ни през второто има много какво да се желае. Допуснахме попадение след груба наша грешка и то в самия край на мача. Като цяло - добро представяне и загубени две точки, коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ)  II - ЛУДОГОРЕЦ II    1:1

0:1 Владислав Найденов (38)

1:1 Юсеин Касов (83)

Ботев (Пловдив) II: Християн Славков, Атанас Чернев, Мартин Христов, Венцислав Богданов, Петър Вуцов, Благовест Данчев, Станислав Петков, Монир Ал-Бадарин, Георги Трифонов, Иван Василев, Димитър Балинов (капитан)

Лудогорец II: Дамян Христов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Петко Цанков, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Александър Ганчев, Цветослав Петров (капитан)