Академия 7 Февруари 2022

Лудогорец III пречупи Сокол (Марково) с 4:3 в контрола

Лудогорец III пречупи Сокол (Марково) с 4:3 в контрола, играна в Хисаря, където момчетата на Захари Сираков са на подготвителен лагер. Мачът предложи...

Лудогорец III пречупи Сокол (Марково) с 4:3 в контрола, играна в Хисаря, където момчетата на Захари Сираков са на подготвителен лагер. Мачът предложи много обрати и интрига до последната секунда.

Гостите откриха още в 3-та минута на срещата. "Орлите" притиснаха съперника в търсене на изравняване, но стигнаха до него малко преди края на редовното време - в 43 минута. Вратарят Християн Стоянов асистира за попадението, което отбеляза Каел Димитров. Минута по-късно обаче Сокол отново поведе и се оттегли за почивка с гол аванс.

Само 3 минути след възстановяването на играта Димитър Иванов прати топката в мрежата за 2:2. Асистира му Тончо Георгиев. В 60-та минута Николай Тодоров изведе разградчани напред в резултата. Последния пас даде Петко Петков. В 75-та минута съперникът стигна до изравнително попадение. "Орлите" отговориха с гол на Христо Георгиев, който се оказа победен и оформи крайното 4:3. Центрирането бе на Денис Кехайов.

Сравнително добро представяне от всички, взели участие в срещата. Разбира се, има още какво да се желае. Засега всичко в подготвителния период върви добре. Най-важното на този етап е, че се опазихме от контузии, момчетата са здрави и продължават пълноценно да се готвят за началото на пролетния полусезон, коментира водилият тима в мача помощник-треньор Илиян Дамянов.