Репортаж 7 Февруари 2022

Лудогорец разгроми Спартак (Варна)

Лудогорец победи с категоричното 4:0 тима на Спартак (Варна) в последната си проверка преди подновяването на шампионата в efbet Лига. С два гола за...

Лудогорец победи с категоричното 4:0 тима на Спартак (Варна) в последната си проверка преди подновяването на шампионата в efbet Лига. С два гола за шампионите се отличи новото попълнение Спас Делев, а другите два гола бяха дело на Каули Оливейра и Кирил Десподов.

Двубоят, който се игра на базата на Лудогорец „Гнездо на орли”, започна отлично за шампионите, които още в 4-ата минута успяха да открият резултата. Игор Пластун намери отлично Спас Делев в наказателното поле, а новото попълнение на шампионите не срещна трудности да преодолее стража на гостите от Варна. Лудогорец продължи да бъде по-настоятелен и само няколко минути по-късно имаше нова отлична възможност. Първо Доминик Янков пробва късмета си с премерен удар от удобна позиция, но стражът Славов бе на мястото си и спаси.

Последваха нови два удара само в рамките на две минути, дело на Рик Джонатан и Ихинио Марин. Първият удар на сметката на гостите дойде след четвърт час игра и бе дело на Виктор Митев, но Серджио Падт не срещна трудности и спаси. В 23-ата минута Лудогорец удвои преднината си след нов гол на Спас Делев. След отлична атака на домакините, топката попадна в Рик Джонатан, който намери с прецизно подаване Делев, за когото не остана нищо друго освен да насочи топката в мрежата за 2:0. В 27-ата минута Лудогорец бе много близо до нов гол, но вратарят на гостите отново спаси. Доминик Янков изведе Рик Джонатан отдясно, той пое топката и стреля по диагонала, но стражът на Спартак Варна парира изстрела и предотврати сигурно попадение. Резултатът стана класически в 33-ата минута след нова показна атака от страна на домакините.

Доминик Янков асистира за Каули Оливейра, който с удар от въздуха не остави шансове на Славов. След почивката на терена за Лудогорец се появиха Симон Слуга, който записа и своя неофициален дебют за шампионите, Бернард Текпетей, Сотириу, Шоу, Шакил Пинас, Тихомир Димитров и Георги Терзиев. Началните минути на втората част не предложиха интересни ситуации пред двете врати. Малко след подновяването на играта през второто полувреме, нападателят на домакините Кирил Десподов получи много неприятен удар в коляното, но въпреки това успя да продължи срещата.

Именно Десподов реализира следващия гол за шампионите. Капитанът на „орлите” пое топката отляво и направи страхотен пробив по крилото. Нападателят стигна до аутлинията, където преодоля двама играчи на гостите, след което нагласи топката си на десния крак и матира вратаря на варненци за 4:0. Десет минути преди края на двубоя Брандао също обстрелва вратата на Спартак, но изстрелът му не се получи и топката излезе в аут.

Лудогорец - Спартак (Варна) 4:0